21 września 2012

Stróż porządku puszczańskiego ze Zwodzieckich


Zachód słońca dzisiaj, na polanie białowieskiej (z ryczącymi jeleniami w BPN, których nikt nie zabija)

Porządek w regionie Puszczy Białowieskiej musi być! A „rutynowa kontrola drogowa” to w Powiecie Hajnowskim sprowadzanie policji przez prywatną osobę na drogę leśną J
Wyobrażacie sobie taką sytuację: ktoś jedzie drogą publiczną swoim samochodem, zatrzymuje się, żeby napić się herbaty, po chwili inny prywatny samochód staje w poprzek, tarasuje drogę i „dokonuje zatrzymania” tego pierwszego?. Po dziesięciu minutach na miejsce przyjeżdżają dwa radiowozy policyjne, bo dostały zgłoszenie od obywatela, który swoim autem zatarasował drogę, że w „zatrzymanym” samochodzie są urządzenia elektroniczne płoszące zwierzynę!! Policja sprawdza gdzie są te urządzenia. Niczego nie znajduje. Prywatny obywatel odblokowuje drogę i znika.
Jak myślicie, gdzie to miało miejsce? Za wschodnią granicą, w wykpiwanej za brak demokracji i manipulowane interwencje Białorusi? W jakiejś republice afrykańskiej? Nie, to w Unii Europejskiej, w środku Puszczy Białowieskiej,
wczoraj, na Drodze Narewkowskiej. samozwańczy „policjant amator” to lokalny biznesmen drzewny, a zatrzymani to ekolodzy z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot. Być może policja ukarze samozwańczego stróża porządku publicznego, bo popełnił kilka wykroczeń, a za fałszywe oskarżenia (to już przestępstwo) można trafić nawet do więzienia, ale dlaczego tak pilnie wykonywała jego polecenia wykorzystując aż dwa samochody służbowe? Ów „stróż porządku” nawiedził wkrótce potem obóz ekologów, z ekipą z kamerą (czyżby hajnowska kablówka?) chcąc przeprowadzić rozmowy. Nie wzbudził jednak zaufania i nie spotkał się z chęcią dialogu. Można tylko mieć nadzieję, że powstająca "platforma dialogu dla Puszczy" nie będzie obsługiwana przez takie ”media”. O wydarzeniu można przeczytać w Gazecie Wyborczej pod znamiennym tytułem „Policja na usługachmyśliwych? Skandal w Puszczy Białowieskiej”
A tutaj nadesłane zdjęcie blokującego "stróża porządku" i jeszcze komentarz zatrzymanego Adama Bohdana: "w sprawie wieńca nagrobnego (podrzuconego do obozu) i typów z pochodniami w kominiarkach policja jechała do nas kilka dni, a na wezwanie "stróża" przyjechali w 10 minut!"


28 komentarzy:

 1. Do szpitala psychiatrycznego dziada!
  Kradnie wieńce pogrzebowe, blokuje ruch drogowy, poprzewracało mu się na starość we łbie...

  OdpowiedzUsuń
 2. nie wiem jak to komentować: zgroza!!! macie tam państwo w państwie

  OdpowiedzUsuń
 3. To jakaś komedia jest. Kto tu tak naprawdę rządzi: pan W. ze Zwodzieckich czy demokratycznie wybrane władze? Chyba już czas najwyższy, aby Minister Środowiska przyjrzał się uważnie temu, co się dzieje w Puszczy i wokół Puszczy i w końcu podjął konkretne działania.
  A swoją drogą interesujące jest uwielbienie pana W. dla rządzących (rządzącego) Białorusią i jego wysiłki, aby u nas było podobnie, jak za wschodnią granicą. Działa on niemal jak piąta kolumna...

  OdpowiedzUsuń
 4. on wygląda naprawdę jak strażnik z Texasu :))))

  OdpowiedzUsuń
 5. O co sie wlasciwie w tym newsie rozchodzi ? Ze Adam Bohdan jezdzi na lysych oponach ?

  OdpowiedzUsuń
 6. O to, że policją w regionie dowodzi człowiek najwyraźniej chory psychicznie, bo nikt o zdrowych zmysłach nie kradnie z cmentarza wieńca pogrzebowego i nie paraduje z tym wieńcem po czyimś podwórku w kominiarce z pochodnią w ręku.

  W czasie bezpodstawnego wezwania mogło wydarzyć się coś poważnego, co mogło wymagać interwencji policji.
  Parę lat temu, gdy straż leśna była zajęta szpiegowaniem aktywistów Greenpeace z Puszczy skradziono kilka ogromnych dębów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O Boze !

   Przeciez to jest skandal ! Ja tego tak dokladnie nie
   czytalem ale jesli jest tak jak twierdzisz, ze psychicznie chorzy policjanci z Bialowiezy kradna
   wience pogrzegobowe a aktywisci z Greenpisu ogromne deby
   to wola o pomste do nieba.

   Pracownia nie da rady sama tego bagna oczyscic. Powinniscie sie zwrocic do czlowieka, ktory dziala
   w poblizu. Tylko wspolnie dacie rade zrealizowac cel:

   "żeby nie było bandyctwa, żeby nie było złodziejstwa, żeby nie było niczego"

   Tak Wam dopomoz Bog.

   Krzysztof K.

   Usuń
 7. Powiem tylko tyle: to już nie jest Białoruś czy Zachodnia Białoruś ale Zambezi. Chciałbym wierzyć w sprawiedliwość równą dla wszystkich, bez względu na stan ich posiadania ale nie wierzę , sprawa zapewne zostanie ukręcona i zamieciona pod dywan historii :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj biedni zbawiciele jeleni i ich łań... I wy i wasi przeciwnicy - jesteście po prostu śmieszni w swojej wierze w wpojone Wam przez innych oszołomów ideologie...
  Pojedźcie do domu, usiądźcie z żonami, dziewczynami i dziećmi, a nie biegacie w gumowcach po lesie i nie dajecie się jeleniom w spokoju pobzykać ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj to prawda. Nakręcają się biedaki jedni na drugich. Na dodatek coraz bardziej nawiedzeni i uduchowieni, a ich przekonania są najważniejsze i najmądrzejsze. W poprzednim wątku jakiś nawiedzony twierdził, że "eko" z Pracowni..... nie jeżdżą samochodami po Puszczy, trzeba było więc sprzęcior wziąć na plecuchy i zasuwać po bezdrożach, nie straszne było by wtedy blokowanie drogi przez samozwańczego glinę. A wracając do Białorusi, to możesz mi Pan wierzyć, że owe wykpiwanie demokracji w tym kraju jest wielce uzasadnione. Nie chciałbym tam żyć, a Pan nie powinien używać takich porównań bo to brzmi jak pochwała działań prezydenta Łukaszenki i jego ekipy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Rasti, Rasti ty to byś był dobry do komentowania białoruskiej właśnie propagandy :(

  OdpowiedzUsuń
 11. Kto płaci ekologom za bieganie po puszczy w długich kaloszach?
  Dlaczego nie dadza spokoju lokalnej społeczności,przecież puszcza od wieków jest związana z nimi i oni wiedzą najlepiej jak o nią dbać by służyła im jak najdłużej.
  Ekolodzy!Won na swoje podworko i zajmijcie się wreszcie uczciwą pracą i jak inni powinniście płacić podatki to zwiększą się fundusze na ochronę puszczy.
  Ekolodzy to sami nieudacznicy,ktorzy poza bieganiem po lesie nie potrafią nic robić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. A tobie kto płaci? Myśliwy ze Zwodzieckich?

   Usuń
 12. Na rykowisku w Puszczy Bialowieskiej po wizycie ekologow powstala krzyzowka jelenia z ekologiem. Nowy gatunek nosi nazwe "ekojelen".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To i tak lepsze od zamieszkującej puszczańskie polany krzyżówki myśliwego z zulem i niedouczonym pracownikiem RLDP, zwaną tez gumofilcem.

   Usuń
  2. ubaw po pachy i gratulacje dla Admina. Czy Admin ma świadomość jakie jest prawo?

   Usuń
 13. Uwaga!Od dzisiaj straznik z Texasu tropi ekologow z Puszczy Bialawieskiej!Nie zapuszczajcie sie za gleboko...

  OdpowiedzUsuń
 14. Przyjda czasy, gdy w Puszczy powstanie pomnik straznika z Texasu, najlepiej ze 100letniego debu!Brawo Obywatelu, tak trzymaj, nie daj sie!

  OdpowiedzUsuń
 15. EKOLODZY WEŹCIE SIĘ ZA UCZCIWĄ PRACĘ. POKAZUJECIE ZDJĘCIA PIĘKNEJ PUSZCZY A RZECZYWISTOŚĆ JEST ZUPEŁNIE INNA.POKAŹCIE 300 HEKTARÓW MARTWEGO REZERWATU. WASZA INTERWENCJA DOPROWADZIŁA DO ZAGŁADY PUSZCZY. TO CO CO ZROBILIŚCIE Z PUSZCZĄ TO BANDYTYZM I PRZESTĘPSTWO. WON!!!למעלה !!!

  OdpowiedzUsuń
 16. Zwykle kasujemy wpisy "krzyczące" kapitalikami i pozbawione treści merytorycznej, ale skoro post wywołał takie reakcje jak powyższa to niech ten komentarz zostanie jako swoiste świadectwo. Być może ochrona przyrody dla niektórych oznacza martwy las? Pokazuje to ile jeszcze jest do zrobienia na polu edukacji ekologicznej i jak bardzo różne są świadomości, które w wielkim uproszczeniu E.O.Wilson nazwał świadomością przednaukową i świadomością naukową. To co dla jednych jest zagładą, dla innych jest sukcesem w ochronie. Szkoda tylko, że anonim kończy swoją krytykę nerwowym pokrzykiwaniem i wklejaniem słowa, którego nie rozumie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tyle set lat czlowiek rozsadnie uzytkowal puszcze wiec edukacja potrzebna jest raczej osoba ktore inaczej postrzegaja zycie czlowieka w naturze, a prawda jest taka ze wy ta puszcze niestety niszczycie

   Usuń
 17. To dobrze że nie usunąłeś tego tekstu, to modelowy przykład braku wiedzy i wyczucia czym jest przyroda. Warto zachować ku przestrodze i dla potomnych.

  OdpowiedzUsuń
 18. Ktoś powinien zająć się w końcu rzetelną edukacją ekologiczną w regionie. Obserwuję reakcje i argumenty lokalnej społeczności od jakiegoś czasu i widzę że jest naprawdę nie dobrze. Jeśli uda mi się w pierwszym kwartale przyszłego roku z moją małą fundacją to zacznę od Białegostoku, w późniejszym etapie dopiero Warszawa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tą swoją edukacje ekologiczna zatrzymaj dla siebie i "nie ucz ojca dzieci robić".

   Usuń
 19. Kto wam placi za takie zachowanie pseudoekolodzy ??

  OdpowiedzUsuń
 20. Ludzie, którzy są od małego związani z Puszczą Białowieska nigdy nie chcieli, nie chcą i nie będą chcieli by coś spowodowało,że puszcza "poczułaby" się źle lub żeby zniknęła.To właśnie ludzie tacy jak ekolodzy nie wiedzą co robią.Puszcza istnieje już tyle lat i ma się dobrze, żyjąc od samego początku z ludźmi,którzy nie zrobili jej krzywdy i nigdy nie zrobią.Ekolodzy nie niszczcie więzi lokalnej społeczności z Puszczą Białowieska, nie wsadzajcie nosa w nie swoje sprawy.Najlepiej będzie jeśli zostawicie i nas i Puszczę w świętym spokoju...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sugerujesz Anonimie, że tutaj trzeba utworzyć autonomiczne państewko, a jego mieszkańców wyselekcjonujesz może po kształcie nosa, albo latach właściwego zamieszkiwania? Wiesz, jak się to nazywa? Ufam, że po prostu niewiele rozumiesz z dzisiejszego świata, państwowości i wartości narodowych, unijnych, światowych. Uważaj tylko, żeby nie przyszli mieszkańcy tych ziem sprzed osiedleń XVI i XVII wieku i nie zaczęli Tobie mówić, "nie wsadzaj nosa w nie swoje sprawy". Puszcza jest dobrem wszystkich ludzi, tak jak Wawel, nie należy do jakichś lokalnych Indian, a czy ludzie jej krzywdy nie robili? To po co królowie i carowie płacili strażom, przed kim niby oni tę puszczę chronili, przed marsjanami?

   Usuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.