15 września 2012

Puszcza mniej zagraża dzięki ekologom

Dzień po opublikowaniu poprzedniego posta o tym, jak zdaniem radnych Puszcza zagraża życiu ludzi okazało się, że faktycznie można się w niej natknąć na zagrożenia, chociaż z zupełniej nieprzyrodniczej strony. Malwina Dachtera i Adam Bohdan z Pracowni, prowadząc badania natknęli się na niewybuch (prawdopodobnie pocisk z moździerza), o czym natychmiast poinformowali policję, nadleśnictwa i straż graniczną.


Parafrazując tytuł poprzedniego posta: Puszcza Białowieska zagraża bezpieczeństwu i życiu turystów i mieszkańców ale dzięki ekologom, którzy ją rozminowują staje się bezpieczniejsza : )

Na prośbę jednego z komentatorów dodaję nadesłane zdjęcie pocisku pokazujące jego skalę:


10 komentarzy:

 1. Uwaga ogólna do strony:
  1) chwała za ciągłe pilnowanie Puszczy
  2) same zdjęcia roślin i grzybów, nie ma zwierząt które mogłyby zainteresować czytelników. A przecież autorzy są na miejscu mogliby łatwo zamieszczać zdjęcia typu żubry na dziś, albo żubry w październiku, albo zdjęcia jakichś gryzoni łapanych przez ZBS itd.

  Martwe drewno, grzyby i inne saprofity są ważne z uwagi na wylazywanie szkodliwości sprzątania Puszczy przez Lasy Państwowe, jednak przydałyby się też inne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 2. ten pocisk to pewnie zostawili Sowieci, żeby chronić puszczę przed pseudoekologami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe dlaczego leśnicy nic takiego nie znaleźli?
  Może dlatego że nie chodzą po lesie, chyba że dżipem na polowanie

  OdpowiedzUsuń
 4. Macie jakieś zdjęcie tego pocisku ze skalą, np z człowiekiem?

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdjęcie "ze skalą" zaraz dodam, natomiast odpowiadając na sugestię zamieszczania zdjęć zwierząt (żubrów) itp: Jak dostaniemy jakieś szczególne zdjęcie to chętnie umieścimy. Jednak w internecie jest naprawdę mnóstwo świetnych zdjęć zwierząt z Puszczy. Polecamy zdjęcia Adama Wajraka i wielu innych fotografów specjalizujących się w fotografowaniu zwierząt. Ja fotografuję tyko reportażowo,najprostszą amatorską lustrzanką i plastikowym obiektywem sięgającym zaledwie 105 mm więc nie nadającą się do fotografowania zwierząt z odległości. Wolimy dbać o zamieszczanie najważniejszych wiadomości mających związek z Puszczą i reportażowych ilustracji. A wszystko to w miarę czasu i możliwości.

  OdpowiedzUsuń
 6. polowania i radni chcą umierać naturalnie : )

  http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35235,12496821,Ekolodzy_chca__by_zbadac_wplyw_polowan_na_Puszcze.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo dobry artykuł! ale dyżurny komentator pod nim ujawnił ile to ekolodzy dostają pieniędzy za siedzenie na drzewach a ile za siedzenie na ziemi! Nie wiedziałem że głupota sięga tak daleko!

   Usuń
 7. Komentator pewnie sam ma płacone za pisanie bzdur na ekologów.
  Do niedawna specjalista ds LKP Puszcza Białowieska - Pan A. A. vel Chrobry sam się oficjalnie na tym blogu udzielał w godzinach pracy.
  Pozazdrościć takiej roboty za 7 koła miesięcznie ...
  I na takich pracowników idzie kasa z wycinanej puszczy

  OdpowiedzUsuń
 8. policja i saperzy potwierdzili, że to fragment pocisku artyleryjskiego

  OdpowiedzUsuń
 9. Выдатны блог!Дзякуй вам за тое, што змагаецеся за гэты цудоўны абшар на нашай планеце!
  Беларусы ў Польшчы з вамі!

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.