2 stycznia 2011

Zimowa Puszcza

Tak dzisiaj wyglądała zawiana droga do rezerwatu.. noworoczni goscie odsypiali sylwestra
.. a tak wygladał prawdziwy las w tymże obszarze ochrony scisłej.. bez ludzi, za to ze zgromadzeniem zwierząt, które opowiadały sobie o pewnym myśliwym z Narewki, który niedawno podczas polowania zastrzelił przez pomyłkę żubra. Tak mu się głupio zrobiło, że z kolegami żubra zakopali. Ale myśliwy, jak to myśliwy - pożałował trofeum. Kiedy jednak wrócił na miejsce okazało się, że głowę ktoś żubrowi już odciął i ukradł. Zwierzęta puszczańskie opowiadają różne dziwne rzeczy... ile w tym prawdy wie tylko Lasowid - bóstwo lasu odkryte w puszczańskich ostępach przez byłego nadleśniczego z Browska. Tymczasem wszystkie postępowe siły powiatu hajnowskiego starają się o zbudowanie platformy dialogu, żeby powiat rósł w siłę a ludzie żyli dostatniej. O tej platformie wkrótce więcej na naszym blogu.

9 komentarzy:

 1. to prawda z tym żubrem czy jakaś prowokacja?

  OdpowiedzUsuń
 2. takie rzeczy się zdarzają ale jest cholernie trudno komuś coś udowodnić

  OdpowiedzUsuń
 3. Ironia dot.platformy nie na miejscu.Dialog potrzebny jest jak nigdy dotąd,mimo dominującego na tym forum jedynie słusznego monologu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie o to powinno nam wszystkim chodzić, aby Powiat rósł w siłę i Ludzie żyli dostatniej a Puszcza była mądrze chroniona! - "postepowa siłą powiatu"

  OdpowiedzUsuń
 5. "Ironia dot.platformy nie na miejscu.Dialog potrzebny jest jak nigdy dotąd,mimo dominującego na tym forum jedynie słusznego monologu."

  Dialog panowie to my prowadzimy od nastu lat - jak on wygląda to widzielismy na spotkaniu z parlamentarzystami, gdzie zarzucano ekologom, że nie wierzą w Boga, są trutniami, wspierają Chińczyków w wejściu na krajowy rynek drzewny, niszczą narodowość białoruską....

  Panu, Panie Starosto nie dialog jest potrzebny, a 1,6 miliona, jakie chcesz Pan przechwycić z fundacji pod pretekstem dialogu. Nie tym razem...

  OdpowiedzUsuń
 6. Dialog to już starostwo w sprawie poszerzenia parku uprawiało - kiedy jeszcze ze Nowickiego doprowadziło do wyłączenia z negocjacji w tej sprawie organizacji pozarządowych.

  Skomentujesz jakoś ten fakt kolego od "jedynie słusznego monologu", czy jak to masz w zwyczaju po puszczeniu bąka w towarzystwie znikniesz?

  OdpowiedzUsuń
 7. ten były nadleśniczy z Browska ma dobre podejście co do ochrony przyrody i jest chlubnym wyjątkiem wśród braci LP
  CF

  OdpowiedzUsuń
 8. zgoda! ale u nas na Hwoźnej to słynie z krasnoludków i magii :) Za to lubimy!

  OdpowiedzUsuń
 9. trzeba przyznać że ma fazę na tym punkcie i w sumie bardzo dobrze
  CF

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.