26 kwietnia 2017

Razem dla przyrody z okazji Dnia Ziemi

Lokalsi przeciwko wycince Puszczy postanowili uczcić Dzień Ziemi, zapraszając wszystkich chętnych do aktywnego działania na rzecz przyrody. 22 kwietnia zorganizowali więc wspólny spacer trasami wokół Białowieży połączony ze zbieraniem śmieci, na który przyszło kilkadziesiąt osób – mieszkańców Hajnówki, Białowieży i okolic.
Mimo nie najlepszej pogody zjawiło się też kilka rodzin z dziećmi. Maluchy doskonale się bawiły pomagając przyrodzie, a po spacerze wysłuchały jeszcze wykładu o płazach w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej BPN. Na koniec wszyscy uczestnicy mogli się rozgrzać na pikniku w białowieskim skansenie, gdzie czekały na nich jarskie smakołyki, różne atrakcje jak np. robienie zaprojektowanych przez siebie przypinek, obserwacje ornitologiczne w dolinie Narewki i warsztaty plastyczne dla dzieci przeprowadzone przez Białowieski Ośrodek Kultury.
Rezultatem wspólnej akcji było zaskakująco dużo worków zebranych śmieci. Jednak jeszcze ważniejsze było unaocznienie tego, że za nasze otoczenie, za środowisko naturalne jesteśmy odpowiedzialni my sami. Razem dbamy o przyrodę, a jej ochrona to nasz wspólny obowiązek. Idąc do lasu, nie chcemy oglądać pozostawionych tam przez kogoś śmieci. Nie chcemy też żadnych innych śladów inwazyjnej ingerencji człowieka. Chcemy piękna dzikiej Puszczy.1 komentarz:

  1. Brawo!;żałuję,że nie mogłam z Wami być

    OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.