19 stycznia 2017

Łowiectwo – badania opinii publicznej i praktyka

Badanie zlecone przez Dyrekcję Generalną PGL Lasy Państwowe
"Badanie przez CBOS na zlecenie koalicji Niech Żyją!
68% badanych jest przeciwna polowaniom na dziko żyjące w Polsce ptaki.
78% badanych uważa, że dzieciom należałoby ustawowo zakazać udziału w polowaniach, nawet w charakterze osób towarzyszących/obserwatorów, naganiaczy.
79% badanych jest przeciwna karaniu osób, które (choćby przypadkowo) wejdą na teren polowania i je utrudnią lub uniemożliwią.
81% badanych uznaje, że ochrona własności prywatnej jest ważniejsza, niż wykonywanie polowań i niechętna wobec obligowania właścicieli nieruchomości do wykazywania przed sądem przekonań religijnych lub zasad moralnych."

Cały dokument + wnioski dostępne są tu: Łowiectwo – badania opinii publicznej

A jak wyglądają relacje z myśliwymi w lesie w praktyce, w akcji szef koła łowieckiego Łabędź z Narwi na skraju Puszczy Białowieskiej

I co się robi z żubrami w polskich lasach:
Leśnicy wystawili a myśliwi zastrzelili ciężarną żubrzycę. Tak giną żubry knyszyńskie
I dlaczego nie powinno się tego robić:


14 komentarzy:

 1. Co kieruje takimi ludźmi jak Tomasz Zdrojewski (pseudoekolog który nagrywał całą akcję), i resztą tej opłaconej bandy. Po tym filmiku widać całą kwintesencję pseudoekolgi -buta, obłuda i brak kultury. Za nic mają obowiązujące prawo. Proszę przerwać polowanie bo czuję się zagrożony; człowieku to po co tam poszedłeś wiedząc że odbywa się tam polowanie, na Boga? Po to żeby pokazać jaki to Ty jesteś światowy figo fago? Wokoło pełno lasów, a oni musieli spacerować akurat tam. Dlaczego miejscowi nie mają takich problemów z myśliwymi?, tylko przyjezdna banda pseudoekologów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może współczucie dla zwierząt mordowanych dla rozrywki kilku kolesi, którym się wydaje, że są właścicielami polskiej przyrody?

   Usuń
 2. Ciekawe czy tak samo współczują zwierzętom które spożywają bądź tym które powodują kolizje drogowe, w których niejednokrotnie giną ludzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie współczują, ponieważ przeważnie są wegetarianami, a nawet weganami, a na pewno wszyscy są przeciwko przemysłowej hodowli.
   A nawet gdyby nie byli, to jakim cudem cudze zło, może usprawiedliwiać własne? Czy cudze wystepki czynią mnie niewinnym?
   Kolizje drogowe powodują ludzie – bo to oni tworzą samochody i nimi wjechali w świat zwierząt, a nie odwrotnie.

   Usuń
  2. Z pewnością również unikają skórzanej galanterii jak również perfum, niejednokrotnie przecież testowanych na zwierzętach. Odnośnie kolizji ze zwierzętami to nie życzę ich nawet pseudoekologom, ale ciekaw jestem czy po takim spotkaniu cały czas przedkładali by życie zwierzęcia nad ludzkie.

   Usuń
  3. Niektórym ludziom trudno jest pojąć ,ze można nie jeść mięsa,współczuć zwierzętom,które straciły życie pod kołami, nie nosić skórzanej galanterii i używać wegańskich kosmetyków; oni nawet nie mają pojęcia o istnieniu takowych; ale może kiedyś będzie inaczej...

   Usuń
 3. To nie jest normalne, że dla rozrywki kilku kolesi, pseudomyśliwych, którzy dla swojej wygody piszą "prawo łowieckie", przy wyraźnym sprzeciwie społecznym, udost3pnia się państwowe lasy. Jakiś relikt komunizmu. Nie bez związku chodzą w gumofilcach ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bynajmniej to nie relikt komunizmu, lecz tęsknota za feudalizmem i pretensja do arystokratyzmu. Śmieszna, bo nie może by inaczej, historia zazwyczaj powtarza się jako farsa :)
   Chłopom przez wieki zabraniano polować, a nawet wchodzić do lasu, to teraz gumofilce muszą posmakować tego przywileju, żeby się dowartościować.

   Usuń
  2. Ja tam wolę gumofilce niż skórzane buciki, zawsze to mniej zwierzątek poświęci swoją skórę.

   Usuń
 4. Po przeczytaniu relacji z patologii zabijania żubrów nasuwa się szereg pytań.
  To jak to jest ? Według tak zwanej "komisji" zwierzęta do zabicia są chore i nie rokują poprawy a po zabiciu serwuje się je w restauracji ? Kto jest oszukiwany ? Konsument czy wydający "pozwolenie" ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Niesamowite, że takie rzeczy dzieją się w świetle prawa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ludzie! Oto co na temat polowań ma do powiedzenia reprezentant kleru (nie byle jaki bo biskup kielecki Kazimierz Ryczan): "Drodzy Bracia myśliwi: Wyruszając na polowanie weźcie ze sobą różaniec. Ręka uzbrojona w różaniec nie uczyni nikomu krzywdy, nie złamie myśliwskiej normy"
  To jest schizofrenia i szczyt hipokryzji. To mówi spadkobierca myśli św. Franciszka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdyby myślistwo jako forma burżuazyjnego zwyrodnienia, było zakazane przez komunistów , to dziś było by w nim mniej zwyrodnialców i chamów. Ale , niestety czerwone chamstwo też chciało poczuć się jak zwyrodniała burżuazja więc myślistwo przetrwało, żaden totalitaryzm, żadna demokracja tego nigdy nie zmieni.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa relacja się rysuje między szyszką a Tomkiem Dynamitem. Ten drugi dzięki protekcjom pierwszego robi "karierę" w Lasach Państwowych. Patologia ...

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.