20 maja 2010

Pełzacz i płucnik

Pospolitym też się dostaje

10 komentarzy:

 1. A gdzie to pobojowisko?
  Czy to w tym bagnie chcieli utopić Adama Bohdana?

  OdpowiedzUsuń
 2. Właściwie wystarczyłaby łyżka wody.

  OdpowiedzUsuń
 3. Śmieszy mnie takie uporczywe wyciąganie jednego incydentu i doprawianie go nawet do filmu nie mającego związku z "zajściem". HA HA

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety niszczenie walorów przyrodniczych Puszczy Białowieskiej to tylko część niszczycielskiej siły naszej cywilizacji.
  Dla lepszej orientacji miłośników przyrody w temacie wycinania lasów na świecie proponuję krótką lekturę:
  http://rainforests.mongabay.com/0801.htm
  Aż chce się zapytać za naszym Papieżem Janem Pawłem II: Quo vadis Homo?..........
  eko

  OdpowiedzUsuń
 5. > Bagien Ci u nas dostatek :)

  Jaki dostatek ... Wszystko zmeliorowane. Tym bardziej świadczy to o szacunku tych meneli do Adama Bohdana jako do wroga, skoro oferują mu hojnie śmierć w bagnie. Chociaż z drugiej strony ich wypowiedź przypomina trochę prozę Henryka Sienkiewicza, który również z szacunkiem podchodził do wrogów Polski (patrz opisy krzyżaków, turków itp.). Bo co to za satysfakcja i chwała z pokonania kogoś mało znaczącego. W każdymn razie wygląda na to, że w niektórych kręgach status społeczny zależy w znacznym stopniu od statusu utopionego wroga i rozmachu ceremonii. I dlatego tak poważnie potraktowali Adama Bohdana. W pewnym sensie to wyróżnienie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Że nie będą siedzieć z rencami założonymi i będą w bagnie topić to było jednak coś więcej niż zwykła zaczepka - jest w tym już coś ze sztuki, taki monolog mógłby się znaleźć u Wyspiańskiego. Tak się tworzy klasyka! Nic więc dziwnego, że filmik z bagna od razu przywodzi na myśl incydent z Adamem Bohdanem :)

  OdpowiedzUsuń
 7. :) ha ,ha może ktoś się pokusi o napisanie dramatu o incydencie w Puszczy ;) Mam nadzieję że sztuka będzie miała w sobie również przyczynę dla której to ów "menel" zamiarował podtopić "ekologa".

  OdpowiedzUsuń
 8. LP przypominają rozpędzony pociąg który dawno wypadł z toru i mknie ku przepaści
  Pijany maszynista ogląda playboya i ...

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.