17 maja 2010

Ministerstwo Środowiska prostuje

Ministerstwo Środowiska na swojej stronie internetowej prostuje informacje, jakie wczoraj umieściliśmy na blogu. Ministerstwo tłumaczy, że nie jest ministerstwem "ochrony", a ministerstwem "środowiska".
Dalej ministerstwo wyjaśnia: "oświadczamy, że informacje pochodzące z blogu nt Puszczy Białowieskiej (http://puszcza-bialowieska.blogspot.com/) na temat decyzji Ministerstwa Środowiska w sprawie Puszczy Białowieskiej są nieprawdziwe. Maciej Waśniewski przedstawiający się, według informacji z blogu, podczas gali wręczenia nagród na festiwalu Planete Doc Review jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Ochrony Środowiska, nie jest ministrem a jego wypowiedzi w imieniu ministra są nieuprawnione".
Jest nam bardzo przykro, ze daliśmy się nabrać na informację że ministerstwo nie jest od ochrony środowiska i że podsekretarz stanu Maciej Waśniewski nie jest podsekretarzem stanu. Uważamy jednak, że bardzo by się nadawał. Jesteśmy jednak optymistami i oczekujemy na podobnie dobre wiadomości z prawdziwego ministerstwa.
Link do artykułu na ten temat w GW.

11 komentarzy:

 1. A już się ucieszyłem, że coś drgnęło w tej sprawie! szkoda.... Mam nadziej, że to jednak było jakieś światełko w tunelu...POzdrawiam Was Serdecznie
  Bartek ( Wrocław)

  OdpowiedzUsuń
 2. powinni to potraktować jako rzucenie rękawicy.

  OdpowiedzUsuń
 3. niestety raczej im zabraknie "jaj"...

  OdpowiedzUsuń
 4. fajne to ich sprostowanie, że nie są od "ochrony" ... a gdzie się podziała misja, co? Może by Waśniewski wystąpił teraz jako rzecznik Lasów Państwowych i ogłosił, że LP wystąpiły z własnym projektem objęcia całej Puszczy Parkiem Narodowym!?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też się ucieszyłem, szkoda.. Może coś jest na rzeczy. Przypomina mi to historię słynnym przemówieniem kard. Dziwisza o Radiu Maryja,które przedostało się do prasy (Tygodnik Powszechny). Było to doskonałym argumentem dla Episkopatu, żeby.. znowu nie podjąć żadnej decyzji. Inna materia spraw, styl ten sam :) Zobaczymy jak będzie z Ministerstwem i Puszczą... ;)

  Kasper

  OdpowiedzUsuń
 6. Sprostowanie błyskawiczne. Żeby tylko jedno z drugim ni miało nic wspólnego ...

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe też, że zareagowali, w dodatku tak szybko, na informację zamieszczoną na jakimś blogu.
  > A już się ucieszyłem, że coś drgnęło w tej sprawie! szkoda.... Mam nadziej, że to jednak było jakieś światełko w tunelu...POzdrawiam Was Serdecznie
  > Bartek ( Wrocław)

  Grzegorzu G. Kto jest twoim oficerem prowadzącym ?

  OdpowiedzUsuń
 8. To nie tylko na jakimś blogu. Szeroko po fejsbuku to krążyło ;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. > Szeroko po fejsbuku to krążyło
  To ministerstwo teraz zajmuje oficjalne stanowiska wobec czegoś, co "krąży" po jakimś "Fejsbuku" ?
  Ten blog tak naprawdę jest bardzo ważny, ale z punktu widzenia ministerstwa to jeden z wielu tysięcy, których autorzy wypisują to co im ślina na język przyniesie.

  OdpowiedzUsuń
 10. >JK: Cóż, u nas takie akcje nie były jeszcze znane :), tym bardziej gratulacje dla pierwszego yes mena w ważnej sprawie!
  Fajnie to przedstawione na GW:
  http://wyborcza.pl/1,75478,7896156,Resort_srodowiska__ochrona_srodowiska_to_nie_my_.html

  A co do bloga, to jeśli chodzi o Puszczę nie jest jednym z tysięcy :) Ktoś to czyta - konkretnie z dzisiejszego raportu: 530 odsłon, ponad 20 miast, 7 krajów...

  OdpowiedzUsuń
 11. myślę, że nie mieli nic wspólnego - ta akcja i ministerstwo, ale gość jest super :D
  i świetny komentarz z tą "ochroną" środowiska.

  lb

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.