13 maja 2010

Miliony komarów puszczańskich pozdrawiają


I czekają na Was...

4 komentarze:

 1. kocham taką dziką puszczę. Chcę aby cała taka była!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy to nie przypadkiem dąb położony jakieś 20 m od trybie wsch-zachód biegnącej od Mogiłek w BPN idąc w kierunku wschodnim. Jeżeli tak to drzewo to ma 527 cm obwodu i 33 metry wysokości:
  http://www.drzewa.puszcza-bialowieska.eu/index.php5?rozdzial=drzewo&drzewo=383

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadłeś Tomku, następnym razem dam Ci trudniejsze zadanie, jak juz kiedyś obiecywałem, (dzisiaj też myślałem nad takimi fotkami, ale "przekaz komarowy" bylby słabszy, bo w tym miejscu ich najwięcej :) Przy okazji, ktoś pytał o konsultacje w ramach tzw. "platformy". Sprawa nie jest do końca jasna. na pewno jest taki projekt, ale ngo-sy też się w tej sprawie konsultują, bo tworzenie bytów niekoniecznych, z ktorych nic nie może wyniknąć budzi podejrzenia i zabiera czas. Gdyby urzędnicy mieli w tym uczestniczyć w swoim czasie pracy to dodatkowo, byłoby to nadużycie. I o jeszcze jednym informuję, choć to nie temat puszczański: Krzysiek Worobiec z "Sadyby" pisze, że "Z wielką satysfakcją informuję, że prawie po 6 latach naszych starań zostanie przywrócona kontrola wycinek drzew przydrożnych!" A to oznacza, że 12-go bm. sejm uchwalił projekt ustawy, z której wynika m.in:

  - decyzje organów wydających decyzje o wycince drzew przydrożnych będą uzgadninane z regionalnymi dyrektorami ochrony środowiska,

  - wydajacy decyzje o wycince drzew przydrożnych będzie musiał najpierw przeprowadzić oględziny w terenie pod kątem występowania gatunków
  chronionych,

  - chroniona będzie korona drzew, innymi słowy zabronione będzie tzw. ogławianie drzew inne temu podobne okaleczanie drzew.

  Na razie tyle dobrych wiadomości (1.komary mają się dobrze; 2.drzewa przydrożne będa się miały lepiej).
  JK.

  OdpowiedzUsuń
 4. Greenpeace ujawnia wyniki swego raportu nt. dewastacji Puszczy Białowieskiej:
  http://www.greenpeace.org/poland/wydarzenia/polska/wyprzedaz-puszczy
  Czy te fakty naszych rządzących nic nie ruszają? ;-/
  eko

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.