13 lipca 2016

Po co nam puszcze

Rzadko można przeczytać na temat ochrony przyrody w Polsce coś równie mądrego jak artykuł prof. Januarego Weinera. Artykuł zamieścił portal Instytutu Biologii Ssaków PAN pod linkiem:
Po co nam puszcze

3 komentarze:

 1. Cieszę się, że Pan Profesor bez ogródek nazwał rzeczy po imieniu. Cenne tym bardziej, że wielu polskich profesorów nie ma odwagi cywilnej, aby to zrobić dla Puszczy. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobry tekst. Sprowadza się to do konfliktu wartości. Dlaczego mamy problemy w Polsce z ochroną przyrody? Biedni jesteśmy? Może brakuje nam wiedzy i fachowców? Nie, po prostu niewielu ludziom zależy na jej ochronie, ni mniej ni więcej.

  OdpowiedzUsuń
 3. " Po co profesorowi WEINEROWI puszcze?

  W Tygodniku Powszechnym 25 czerwca 2016 roku ukazał się artykuł profesora Januarego Weinera „Po co nam puszcza“. Zdaniem autora aktualne wydarzenia i konflikt wokół Puszczy Białowieskiej są wyrazem kryzysu systemu wartości determinującego współczesne podejście do przyrody i jej ochrony w Polsce. W rzeczywistości trudno dopatrzeć się kryzysu tam, gdzie chce go widzieć specjalista w dziedzinie ekologii z Uniwerystetu Jagiellońskiego - choć wiele symptomów sporu o Las Białowieski każe krytycznie przyjrzeć się tłu tego konfliktu......" http://bucewzielonych.blogspot.de/

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.