14 lipca 2016

Filmy o Puszczy

W piątek 15 lipca 2016 roku TVP Regionalna w całej Polsce pokaże 2 filmy "puszczańskie" w reżyserii Beaty Hyży-Czołpińskiej.
"Proces życia" to 5.odcinek z cyklu CZYTANIE PUSZCZY. Jego bohaterem jest Marcin Fabjański - doktor filozofii, absolwent University of York w Wielkiej Brytanii i UAM w Poznaniu, nauczyciel medytacji, autor książek i felietonów (m.in. Gazeta Wyborcza, Przekrój, Nowy Dziennik, Polityka, Newsweek Polska, Charaktery, Coaching), nagrodzony Grand Press i Independent Press Association w Nowym Jorku. Emisja o 6.00, 14.50 i 1.25 (w nocy).

Drugi film - DĄB DLA AGNIESZKI zostanie pokazany o 15.55. Jego bohaterem jest Tomasz Niechoda - nauczyciel historii z Lublina, który od ponad 30 lat mierzy najwyższe i najgrubsze drzewa w Puszczy Białowieskiej. Przez ten czas przeszedł wszystkie jej bezdroża i ścieżki w poszukiwaniu największych drzew. Białowieski Park Narodowy to bowiem największe w Europie skupisko drzew o wymiarach pomnikowych.
Najbardziej lubi dęby. Tych o obwodzie pnia większym niż 4 metry zmierzył już około 3 tysięcy. Ogromnych drzew innych gatunków- ponad 500. Nikt jeszcze nie prowadził podobnych badań na taką skalę, dlatego też korzystają z nich naukowcy z Polski i świata.
Zwykle prowadził swoje badania sam, ale od kilka lat towarzyszy mu Agnieszka, znawczyni ptaków. Tomasz chciałby znaleźć dąb, który nazwałby jej imieniem.
Poniżej zdjęcia z planów obu filmów.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.