10 grudnia 2015

Wideo konsultacje aneksu do planu urządzania lasu dla Nadleśnictwa Białowieża

Antoni Filipczuk: rozwiązać RDOŚ i GDOŚ, eksperci odpowiedzialni za zniszczenie puszczy powinni stracić głowy, odsiedzieć 25 lat lub dostać dożywocie, a najlepiej ich wysiedlić:

Leonid Szeszko: w Puszczy czuje się zgniliznę grzybów, społeczeństwo tym oddycha, a eko organizacje powinny być rozwiązane.

Mikołaj Janowski: tytuły naukowe tych, którzy przyczynili się do sytuacji, w jakiej znajduje się puszcza powinny być zabrane, żeby środowisko ekologów przeżyło, to musi jechać do Putina na platformę wiertniczą i tam ryzykować 10 lat łagrów lub więcej.

19 komentarzy:

 1. Tacy mniej więcej ludzie, mocą koślawej ustawy o samorządach decydują o ochronie (lub nie) bezcennego skarbu polskiej przyrody jaką jest Puszcza Białowieska. Podobnie i innych skarbów np. od lat sabotują powołanie Mazurskiego Parku Narodowego. Fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To całe przemądrzałe chłopstwo oderwane pługiem od ziemi, w zestawie z aktualnie panującymi Car Imperator pogoniłby na Syberię za chęć zniszczenia Puszczy w zamian za zarobienie trochę kasy...
  Ciekawe czy prawosławni wiedzą, że działając na niekorzyść Puszczy działają przeciw swojemu świętemu - Mikołajowi II, który bez wątpienia nie dopuściłby do cięcia ostatniego naturalnego lasu w środkowej Europie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już może tak nie chwalmy tego cara, bo chronił egoistycznie jedynie swoje łowieckie poletko. Gdyby miał inne hobby, może by nakazał Puszczę wyrżnąć, żeby mieć np. tereny do grania w golfa.

   Usuń
 3. Bardzo dobry pomysł na robienie sprawozdań w postaci filmów i umieszczania ich na YT !!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem czy ktoś tknął temat ale zamieranie świerków może być związane z odczuwalnym wzrostem temperatury ( choćby tu ---> http://pogoda.wp.pl/kat,1034985,title,Naukowcy-alarmuja-przebiegunowanie-Ziemi-trwa-najwyzej-kilkadziesiat-lat,wid,16987220,wiadomosc.html?ticaid=116180 ).Jeśli naturalny zasięg świerka sięgał południa i północno-wschodniej część naszego kraju czyli preferuje "dość niskie" temperatury i dużą wilgotność gleby i powietrza to warunki, które obecnie występują czyli suche i upalne lato, ciepła zima nie są mu sprzyjające. Jak to mówią nasze pogodynki- sytuacja jest dynamiczna. Pan Anatol zapomina, że wszystko jest w nieustannym ruchu.

  OdpowiedzUsuń
 5. A pod tą głową dzika to siedziała jakaś "szycha" czy ktoś zajął miejsce z przypadku ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Oooo ja cię!!! Konopielka.

  OdpowiedzUsuń
 7. w okolicach dzika siedziały szychy - ekolodzy : )

  OdpowiedzUsuń
 8. same emocje, zero merytoryki...., ale racje są przynajmiej w cześci...

  OdpowiedzUsuń
 9. Ludzie, dajcie spokój. Ile można mówić w eleganckim języku o tym co tutaj wyprawiają organizacje eko? Na usta cisną się słowa wręcz wulgarne. Z powodu obniżającego się stanu wód gruntowych w puszczy najbardziej cierpi świerk, ze względu na płaski system korzeniowy. Z tego powodu jest bardziej podatny na ataki kornika inkubując kolejne jego generacje (kornika). Martwego drewna jest tyle, że starczy i dla puszczy i dla lokalnych mieszkańców, którzy mogli by mieć tani opał. W drzewostanach puszczańskich stosuje się metody przerębowe bądź gniazdówki, a nie zręby zupełne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sek w tym, że LP nie chcą usuwać martwych drzew, ale te, które jeszcze żyją i na których żeruje kornik. Kornika nie interesuje martwe drewno, bo on żeruje w łyku drzew żyjących.

   Usuń
  2. Opał mówisz...paliłeś kiedy świerkiem ? Nadaje się do smażenia jajecznicy...i to latem albo na rozpałkę od biedy...Z Ciebie tutejszy jak z koziej sempiterny...trąba.

   Usuń
 10. Świerk nie nadaje się na opał. Drzewa żywiczne niszczą kominy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Anonimy nauczcie się podpisywać, bo nie wiem kogo ripostować. Te które wydaje Ci się, że jeszcze żyją i na których żeruje kornik możesz uznać już za martwe. Kornik żeruje między korą a drewnem i nie napisałem nigdzie że jest ksylofagiem. Do drugiego anonima i trzeciego w sumie też. Uwierzcie że są ludzie których nie stać na palenie brzozą, grabem, dębem i z chęcią zadowolą się świerkiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mieszkam na wsi i nie znam nikogo, kto pali świerkiem. Owszem, mała ilość na rozpałkę przyda się, ale palić się tym nie da i nie należy. Już lepszy jest węgiel.

   Usuń
 12. Grecy wymyślajac demokrację, jasno określili gdzie ona może zadziałać. Może jedynie wśród wykształconych jednostek (przez to z prawidłowym osadem), zainteresowanych dobrem wspólnym czyli polityka. Ich też nazwali "Obywatelami". W odróżnieniu od nich zdefiniowali druga grupę. Osób o złym lub braku wykształcenia (przez to o nie właściwym osadzie), zainteresowanych tylko swoim własnym interesem. Tych drugich nazwali "Idios". O tego etymologicznie wyewaluowalo słowo idiota. Nie ulega wątpliwości, że przynajmniej niektórzy członkowie społeczności z okolic puszczy niue dojrzeli do demokracji. Potwierdza to również fakt, że wzorem dla nich jest car lub Łukaszenka

  OdpowiedzUsuń
 13. odpowiedzialni za tą swoistą klęskę żywiołową w Puszczy powinni być wskazani i napiętnowani, po to aby nigdy już nie zajmowali stanowisk decyzyjnych i nie narobili kolejnych szkód

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam nadzieję, że uda nam się to zablokować, a tzw. minister środowiska trafi na strzelnicę jako cel.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że cel i strzelnica to metafora, ponieważ strzelania do ludzi nie popieramy.

   Usuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.