30 grudnia 2015

Nowy sposób walki z kornikiem?

"Obrazek sprzed kilku dni z Wa-wy. Panowie Nadleśniczowie strwożeni przepowiadają, że lada dzień świerk w Puszczy zostanie doszczętnie zjedzony przez kornika. Jakże tak można w biały dzień zagrożonym gatunkiem na ulicy handlować?"

9 komentarzy:

 1. Mogliście nie podawać linka do profilu Adama Bohdana. Miałem do niego bardzo pozytywne odczucia jako obrońcy puszczy, a z profilu widzę że to tępy, antykościelny leming. Musicie niszczyć mi autorytety? Jestem zatwardziałym prawicowcem, a los puszczy leży mi na sercu nie mniej od Was, a jeśli chodzi o ochronę puszczy to podejście mam bardziej radykalne niż niejeden z jej obrońców. Jednak czy obrońca puszczy musi od razu sam utożsamiać się ze skrajnym lewactwem? Na prawdę proszę o mniej polityki a więcej łączenia się ponad podziałami w słusznej sprawie, bo takie ataki polityczne jak na profilu Bohdana są po prostu głupie i odstręczające, a to droga donikąd.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Linki podajemy, bo staramy się, żeby posty nie wisiały w wirtualnej próżni, ale miały konkretne odniesienie. Trzeba było nie studiować tak dogłębnie adamowego fejsika :)
   A jeśli już tak się stało, to sugeruję wypisać swoje żale na profilu Adama, to chyba lepsze miejsce niż tutaj?
   Tymczasowo jednak publikuję, bo wiem, że Adam tu zagląda.

   Usuń
  2. Uważaj "prawaczku" żebyś zatwardzenia nie dostał :)
   Co to w ogóle za kuriozalny komentarz?
   Gościu najpierw szpieguje cudze poglądy polityczne na Facebooku, którego podobno nie lubi, a potem je cenzuruje i obraża, a w końcu strzela focha, że nie są takie jak jego własne.
   I jeszcze uważa, że monopol na ochroną puszczy mają podobne jemu prawicowe skamieliny - istna groteska :)
   Gimbus jakiś, kibol, czy co? Pewnie jeszcze wielbiciel J.K.M.?

   Usuń
 2. Dzięki za opublikowanie, Facebooka nie lubię, a blog o puszczy bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zatwardziały prawicowcu, nie jestem skrajnym lewakiem, a niektóre moje poglądy są konserwatywne. Czasem zdarza mi się skomentować tematy pozaprzyrodnicze, tak jak zapewne zdarza się to Tobie. Niewiem jakie info z mojego profilu masz na myśli?... Brałem udział w marszu KOD głównie ze względu na Puszczę. Jeśli faktycznie zalezy ci na łączeniu się ponad podziałami w słusznej sprawie a nie tworzeniu tych podziałów to miej odwagę się ujawnić i podyskutujemy na priva. Adam Bohdan

  OdpowiedzUsuń
 4. a co ma marsz KOD-u do Puszczy Białowieskiej? :)
  nie ma nad czym dyskutować, ale polecam więcej obiektywizmu bo przy takim podejściu łatwo być wrzuconym do worka pt. "skrajny lewak", a tym samym ograniczasz sobie pole do działania w słusznej sprawie PB. To taka moja mała rada z dobroci serca, aby budować swój autorytet dla dobra sprawy, zamiast niszczyć go takimi niemądrymi poglądami i uczestnictwem w antydemokratycznych ruchach typu KOD (śmieszna nazwa swoją drogą, odwrotna do sytuacji) bo tylko opinia o obrońcach puszczy na tym cierpi.
  Pozdrawiam wszystkich miłośników przyrody :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skrajna prawica sprawie ochrony puszczy robi równie wiele złego, a może nawet więcej niż KOD. Polecam opisy wyczynów "Santy" na tym blogu.

   Usuń
  2. /.../ a co ma marsz KOD-u do Puszczy Białowieskiej? :)/.../

   Choćby to, że uczestnicy marszów KOD (a jest tam wielu poczciwych obywateli oprócz komunistów i złodziei) domagają się praworządności, co zauważył również Jarosław. A to co ma się dziać z Puszczą niewiele ma wspólnego z przestrzeganiem prawa, szczególnie wspólnotowego i konwencji międzynarodowych.

   Usuń
  3. Co porównujesz, KOD z PB nie ma nic wspólnego, Santa natomiast to grupa przedstawicieli przemysłu drzewnego chcącego eksploatować puszczę.
   "Santy" jako skrajnej prawicy bym nie nazywał, bo to taka zbieranina. Prezes startował z PiS-u, ale reszta ma różne korzenie. Nie zmienia to faktu, że to wstyd dla PiS-u popierać takich ludzi. Jednak w PiS-ie tak jak w prawie każdej partii są różne frakcje i światopoglądy. Mam nadzieję, że decydować o przyrodzie będą Ci rozsądni, a nie Ci najgłośniejsi w tym momencie. Szyszko swoje nagadał przez ostatnie lata, ale będąc ministrem jednak nie popełnił dużych wykroczeń przeciw przyrodzie, a wilka i rysia objął ochroną ścisłą.
   CF

   Usuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.