1 grudnia 2015

Dyrektor BPN odwołany, co dalej?

"Mirosław Stepaniuk nie jest już dyrektorem Białowieskiego Parku Narodowego. Z tej funkcji odwołał go nowy minister środowiska Jan Szyszko.
Według nieoficjalnej informacji, jako powód dymisji podano brak współpracy z Lasami Państwowymi"
więcej >>

PS
Polecamy ciekawy artykuł z "Polityki" nadesłany przez czytelnika:
PiS odzyskuje Puszczę Białowieską. Komu ją odda?

14 komentarzy:

 1. Dalej będzie tylko lepiej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miejmy nadzieję, że będzie lepiej i w końcu cała Puszcza stanie się parkiem narodowym.

   Usuń
 2. "Brak współpracy " wiadomo zmiana na górze to trzeba wsadzić swego i dalej wspierać program "rodzina na swoim" , w ostatnich latach jedyny człowiek na poziomie w tym parku i nie wyleciał za machlojki czytaj niegospodarność .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie generalizujmy. Jest jeszcze trochę osób "na poziomie" w parku. Problem w tym, że ci "nie na poziomie" są bardzo głośni i rzucaja się bardziej w oczy.

   Usuń
  2. Oczywiście "na poziomie" wygodnym dla PiS. Czyli za wysoki to on być nie może.

   Usuń
 3. Już można się zgłaszać do konkursu:
  http://www.mos.gov.pl/artykul/2426_nabor_na_stanowiska_dyrektorow_parkow_narodowych/25493_nabor_na_stanowisko_dyrektora_parku_narodowego.html

  OdpowiedzUsuń
 4. No to zacznie się niedługo pielęgnacja "zapuszczonej puszczy" i pójdą pod piłę stare drzewostany, np. pod hasłem zwalczania kornika.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Przyroda, to część naszego dziedzictwa. Ludzkość nie ma prawa plądrować i niszczyć naszej planety." - Sir David Attenborough

  Pod rozwagę panu ministrowi Szyszko i faworyzowanym przez niego Lasom Państwowym.

  Mam 100% pewności, że znane jest już nazwisko nowego dyrektora BPN i jest to człowiek z LP.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wajrak na dyrektora

  OdpowiedzUsuń
 7. Aleksander Bołbot jak Walery Sławek - jeden trzy razy był premierem, drugi trzeci raz jest p.o. dyrektora

  OdpowiedzUsuń
 8. Ot, zmiana włądzy, to i wymiana wszystkich możliwych stanowisk będzie. Oczywiście kryterium będą sympatie partyjne, a nie kompetencje. A za kilka lat PiS znowu pujdzie w odstawkę. I tal w koło Macieju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmiany w Parku a tymczasem Europa ( wkrótce i cały świat) zachwyca się Puszczą dzięki filmowi "Pory roku" twórców "Makrokosmosu" Czy takiej rangi film jest głosem słyszalnym w Polsce? Może warto usłyszeć i nie dąsać się, że świat zabiera w sprawie puszczy głos. Może warto samemu, na mądrych warunkach dla wszystkich wprowadzić ochronę.
   http://www.wiadomosci24.pl/artykul/tworcy_makrokosmosu_nakrecili_film_w_puszczy_bialowieskiej_pory_roku_trafia_do_kin_w_przyszlym_roku_340007.html

   Usuń
 9. Polecam:
  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1642621,1,pis-odzyskuje-puszcze-bialowieska-komu-ja-odda.read

  OdpowiedzUsuń
 10. Wczoraj wyświetlono film w TV z Dawidem Attenborough i Barackiem Obama. Ze strony prezydenta padło bardzo ważne pytanie, refleksja, mniej więcej: jak podnosić miejsową ekonomię by społeczeństwu żyło się lepiej i by chciało uczestniczyć w ochronie miejscowej przyrody. Polecam cały film.
  http://www.bbc.com/earth/story/20150625-when-obama-met-attenborough
  Trudno pojąć politykę, zwłaszcza, że nie równa jest samej sobie. Np. przed laty św.p. Prezydent Lech Kaczyński miał inne podejście do ochrony puszczy. Komisja, którą powołał (chyba jako pierwszy prezydent podjął tego typu kroki) wypracowała wtedy dobry projekt ochrony puszczy jako propozycję ustawy. Dziś to samo ugrupowanie myli pojęcia gospodarki leśnej z ochroną przyrody. Może o czymś nie wiemy, może nie będzie tak źle... Myślę, że sami leśnicy widzą, że jest coś nie tak, że ten las jest wyjątkowy i ciąć go na skalę krajową nie można. Leśnicy mają posłuch wśród społeczeństwa jeśli bedą o tym mowić może ludzie zaczną podchodzić inaczej. Szkoda, że rola Parku jest tak marginalizowana, w ostatnich latach wyciszony a może i zaszczuty. Pewnie i Nadleśnictwa mogłyby w ten sposób o sobie powiedzieć.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.