23 grudnia 2011


zanim zajmiecie się świętowaniem wyślijcie TU apel do pana ministra!

17 komentarzy:

 1. hahaha! trzeba mieć dystans i umieć się posmiac :)
  Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 2. Super kartka świąteczna!
  Zdrowia życzę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wysłałam

  Zdrowych i spokojnych Świąt życzę! ....
  A co tam się będę na święta jedynie rozdrabniać - zdrowia i spokoju na po Świętach też :-D

  OdpowiedzUsuń
 4. niech ta Puszcza wreszcie będzie prawdziwą puszczą! jeszcze można to zrobić: nic nie robiąc!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dobra kartka świąteczna idealnie pasująca do tematyki całego bloga. WESOŁYCH :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy polemika prof. Wesołowskiego ukazała się w Polityce, czy też nie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Wesołych Świąt! Genialna kartka!

  OdpowiedzUsuń
 8. Tylko o jakie święta tu chodzi? Święta niezwyciężonego słońca? Święto choinki, prezentów czy o jakie? Dość często spotykam się w grudniu z życzeniami wesołych świąt, bez podania nazwy tych świąt? Kochani, kto boi się podać pełną nazwę świąt i dlaczego? Czy Boże Narodzenie to słowa tak trudne by je zapisać lub powiedzieć? Mnie jako chrześcijanina ta sprawa jednak smuci..... Szanuję osoby niewierzące, ale skoro życzy się świąt to podajmy ich nazwę, a nie wstydliwie przemilczajmy?
  A poza tym jak ta piła do treści Bożego Narodzenia ma pasować? W swej treści chrześcijańskie Boże Narodzenie ma przesłanie pokoju i miłości, a nie nienawiści (mimo iż ta w święta nie znika, a nawet bardziej boli niż w innym czasie)
  Pozdrawiam!!!
  eko

  OdpowiedzUsuń
 9. no ma symbolizować wycinkę świerków na choinki bożonarodzeniowe
  lepiej napiać wesołych świąt ogólnie niż wypisywać wszystkie świeta
  *smacznego

  OdpowiedzUsuń
 10. Święta to już tylko masowy komercyjny produkt z wizytówką czerwonego cocacolowego Santa...może nie dla wszystkich ale dla wielu-więcej niż mniej. (teraz słucham Metalliki nie kolęd) to dla mnie po prostu czas wolny. Dlatego też napisałem tylko WESOŁYCH (wolnych dni). ...:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Oj, "eko", czepiasz się. Przecież wszystkim choinka kojarzy się z Bożym Narodzeniem. Na kartkach świątecznych, sprzedawanych w kiosku, też znajdziesz choinkę z podpisem "Wesołych Świąt".
  Tak kartka powyżej to kompilacja świątecznej pocztówki i herbu Hajnówki. Jej pomysłodawca bardzo trafnie, zwięźle i dowcipnie ujął to, co dzieje się w Puszczy i z Puszczą obecnie, także w okresie świątecznym.
  Wszystkiego dobrego dla tych, którym dobro Puszczy leży na sercu!

  OdpowiedzUsuń
 12. Anonimie z 25grudnia i godz 21: 54
  Masz rację, że ja się czepiam. Ale robię to gdyż widzę jak święta Bożego Narodzenia obdzierane są z tego co w nich najważniejsze, czyli wymiaru duchowego.... W TV i mediach głównie Mikołaje (pytanie czy rzeczywiście święte?), prezenty, choinki itd Tylko czy to wszystko nie zasłania (głównie, ale nie tylko)wierzącym że obchodzimy pamiątkę narodzin Zbawiciela ludzi oraz całego świata ... W tym przypadku w mediach i często w życiu ludzi następuje przerost formy nad treścią....

  A teraz chcę dopełnić czego nie zrobiłem wczoraj. Otóż wszystkim Forumowiczom, niezależnie od wyznania i wiary, oraz niewierzącym życzę radosnych świąt Bożego Narodzenia!!! Byśmy w życiu umieli odkrywać to co jest najważniejsze a jakże często ukryte. W Nowym 2012 roku życzę mnóstwa dobra, pokory wobec życia oraz byśmy doczekali w naszym kraju dobrej ochrony przyrody (w tym i ludzi) oraz Puszczy Białowieskiej objętej prawidłową a nie groteskową ochroną, najlepiej parkiem narodowym!!!
  Pozdrawiam wszystkich serdecznie i świątecznie :-) !!!
  eko

  OdpowiedzUsuń
 13. Po kilku dniach poza interentem czytam komentarze.. Czytelnicy bloga, którzy obchodzą Święta Bożego Narodzenia teraz, niech przyjmą życzenia radości i pogody ducha oraz harmonii z przyrodą. Te same życzenia z wyprzedzeniem dla Czytelników, którzy obchodzą Święta Bożego Narodzenia w sobotę 7 stycznia a także życzenia dla wszystkich składających się na naszą rodzinę wielokulturową. By zamknąć kwestię kartki świątecznej w tym poście, to w mojej intencji nawiązuje ona do świąt kultury popularnej, czyli do realu w kilku wymiarach. Jaki wpływ mamy na kulturę rynku? Powieszenie bombek na choinkach z herbu miasteczka, który symbolizuje wycinanie (dla zysku przecież, a nie z miłości) Puszczy Białowieskiej i napisanie tam "wesołych świąt' wydaje mi się działaniem w duchu street art raczej niż jakiegokolwiek komentowania Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Polecam wpis świąteczny z bloga turnickiparknarodowy.Do przemyślenia i zadumy.Mariusz.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zapomniałem podać strony:http://turnickiparknarodowy.blogspot.com/2011/12/jan-pawe-ii-o-przyrodzie.html#more Mariusz

  OdpowiedzUsuń
 16. kolejna ofiara krwawej rozrywki

  http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/486336,leszno-mysliwy-postrzelony-na-polowaniu-zmarl-w-szpitalu,id,t.html

  W okolicach leśniczówki Książęcy Las pod Lesznem w czwartek po południu doszło do postrzelenia myśliwego. Mężczyzna w krytycznym stanie został przewieziony do szpitala, ale lekarzom nie udało się go uratować. Przyczyny i okoliczności tragedii bada teraz miejscowa prokuratura.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.