21 maja 2018

Nagroda dla Jacka Kusza

Jacek Kusz, fotografik związany z Puszczą Białowieską, otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii Środowisko w prestiżowym konkursie Grand Press Photo 2018 za reportaż z obrony Puszczy.
Jacek od lat przyjeżdża do Puszczy Białowieskiej i robi tu zdjęcia czarno-białe, na kliszy. To nie jest fotograf "ładnych", kolorowych obrazów. Jego pasją jest dzika przyroda, mnóstwo nocy spędził w lasach, śpiąc tylko pod płachtą. Kilkakrotnie brał też udział w akcji "Rykowisko dla jeleni nie dla myśliwych".

Nagrodzona praca powstała podczas wycinki Puszczy. Jacek nie tylko ją fotografował, ale brał czynny udział w akcjach protestujących przeciwko niej, jako aktywista Obozu dla Puszczy. Wiele razy został poturbowany przez Straż Leśną.
Talent Jacka został już kilkakrotnie doceniony. Przypomnieć warto choćby pierwszą nagrodę w kategorii Natura i Dzika Przyroda na Sony World Photography Awards 2012 za przejmujący cykl portretów zwierząt z wrocławskiego zoo. Już choćby te dwie nagrody pokazują kierunek jego zainteresowań twórczych: ekologia i miejsce człowieka pośród innych gatunków. Jackowi serdecznie gratulujemy!

8 komentarzy:

 1. „Merytoryczny”, dyżurny trollu, skomentuj to jakoś, czekamy, nie ma się z czego pośmiać z rana :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby być dyżurnym trzeba być obecnym codziennie. A Panu Jackowi gratuluję kolejnej nagrody. Przydałoby się opublikowanie nagrodzonego zdjęcia.Odnośnie poturbowania przez straż leśną to były wg. mnie zabawy kotka z myszką - polecam zapoznanie się jak Niemiecka policja spacyfikowała przeciwników wycinki lasu pod kopalnię w Hambach.

   Usuń
 2. czyżby moje gratulacje dla Pana Jacka nie mogły być opublikowane?

  OdpowiedzUsuń
 3. cenzura działa nawet gratulacji dla Pana Jacka nie można zamieścić

  OdpowiedzUsuń
 4. "Z kogo się śmiejecie - z samych siebie się śmiejecie" - nie macie żadnych merytorycznych argumentów żeby odpowiedzieć na moje uwagi to stosujecie inwektywy i głupie odzywki - patrz komentarze przy innych postach. Jeszcze raz gratuluję Panu Jackowi i mam nadzieję, że moderator (czytaj cenzor) po raz czwarty nie odrzuci mojego wpisu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Od pewnego czasu próbuję pogratulować Panu Jackowi ale moderator(cenzor) blokuje zamieszczany przeze mnie wpis

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. lepiej późno niż wcale, w końcu moderator zdecydował się na opublikowanie moich wpisów. Dziękuję

   Usuń
  2. Powodem była nieuświadomiona awaria komunikatów o komentarzach - nic intencjonalnego. Ale naprawione :)

   Usuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.