21 maja 2018

Nagroda dla Jacka Kusza

Jacek Kusz, fotografik związany z Puszczą Białowieską, otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii Środowisko w prestiżowym konkursie Grand Press Photo 2018 za reportaż z obrony Puszczy.
Jacek od lat przyjeżdża do Puszczy Białowieskiej i robi tu zdjęcia czarno-białe, na kliszy. To nie jest fotograf "ładnych", kolorowych obrazów. Jego pasją jest dzika przyroda, mnóstwo nocy spędził w lasach, śpiąc tylko pod płachtą. Kilkakrotnie brał też udział w akcji "Rykowisko dla jeleni nie dla myśliwych".

Nagrodzona praca powstała podczas wycinki Puszczy. Jacek nie tylko ją fotografował, ale brał czynny udział w akcjach protestujących przeciwko niej, jako aktywista Obozu dla Puszczy. Wiele razy został poturbowany przez Straż Leśną.
Talent Jacka został już kilkakrotnie doceniony. Przypomnieć warto choćby pierwszą nagrodę w kategorii Natura i Dzika Przyroda na Sony World Photography Awards 2012 za przejmujący cykl portretów zwierząt z wrocławskiego zoo. Już choćby te dwie nagrody pokazują kierunek jego zainteresowań twórczych: ekologia i miejsce człowieka pośród innych gatunków. Jackowi serdecznie gratulujemy!

1 komentarz:

  1. „Merytoryczny”, dyżurny trollu, skomentuj to jakoś, czekamy, nie ma się z czego pośmiać z rana :)

    OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.