26 marca 2016

Osobliwe metody „regeneracji” Puszczy Białowieskiej


„– Działania z zakresu regeneracji są różne, m.in. takie, że trzeba będzie usunąć część drzew leżących, usunąć część drzew trocinkowych, z kornikiem. Następnie trzeba będzie również podsadzać podszyty, czy też inne gatunki w tych drzewostanach, gdzie takie możliwości będą i tylko i wyłącznie w tym kierunku, aby regenerować układy przyrodnicze – mówił minister.”
Więcej tutaj
Warto zobaczyć, tak dla porównania: Lekcja pokory

8 komentarzy:

 1. Antropocentryzm w czystym, wyjątkowo aroganckim wydaniu. Niczego jako gatunek przez ostatnie 100 lat się nie nauczyliśmy na swoich błędach...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ignorancja i arogancja tego buca Szyszki jest haniebna. Regeneracja układów przyrodniczych poprzez wycinanie drzew jest jakimś kuriozum. Brak mi słów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem jego decyzja będzie straszna w skutkach dla Puszczy, uzasadnienie jest nieznośnie aroganckie, ale z tym „bucem”, to chyba przesada?
   Rozumiemy, jakie cała ta sytuacja wzbudza emocje, zwłaszcza poczucie bezsilności wobec takich decyzji, ale epitety w niczym tu nie pomogą. Dlatego apelujemy o mniej emocji, za to więcej kultury w komentarzach.

   Usuń
 3. Ta decyzja to najlepszy dowód, że do zarządzania Puszczą leśnicy się nie nadają !

  OdpowiedzUsuń
 4. Boję się o podatników. Ile ludzie będą musieli zapłacić za błędy jednego człowieka? Komisja Europejska będzie się domagać grubych milionów euro w ramach sankcji nałożonych na Polskę. Czemu to ja mam płacić za decyzję ministra Szyszki?

  OdpowiedzUsuń
 5. Mądra i dobra decyzja, tyle że spóźniona o jakieś 3 lata, za dużo już świerków padło w tym czasie, ale coś sie jeszcze uda uratować mimo wszystko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobra to wyłącznie dla kieszeni kilkudziesięciu leśnych dziadków. Trwonią dobro narodowe. Tylko kasa, kasa, kasa ...

   Usuń
  2. mądra bo trochę leciwych świerków pozostanie żywymi...

   Usuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.