10 marca 2016

Mity, fakty i przyszłość

W dniach 12-13 marca odbędzie się konferencja: "Puszcza Białowieska – Mity, Fakty i Przyszłość" zorganizowana przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
Docierają do nas sygnały, że niektóre organizacje ekologiczne i osoby zainteresowane tematem nie dostały od organizatorów nawet odpowiedzi na swoje zgłoszenie udziału w tej konferencji. Sądząc po tym kim są organizatorzy i referenci nietrudno domyślić się dlaczego.

8 komentarzy:

 1. Komisja Europejska i UNESCO te nie będą uczestniczyć. Szyszko, leśnicy i Santa będą się kisić we własnym sosie.... ale kaszana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szyszko i Szeszko:-P Charakterystyczne, że po wizji terenowej "Dyskusja, podsumowanie i wnioski" zajmą im raptem godzinkę. Obiadek dłużej nawet będzie trwał:-) Jakoś mnie to nie dziwi... Oni tam będą jak nowa komisja smoleńska, co ma cud miód robotę, bo raport i wnioski dawno napisane:-)

   Usuń
 2. Dobrze, że przynajmniej w aktualnej wersji ulotki Ministerstwo Środowiska i spółka zmieniło wreszcie amerykańskiego bizona na naszego rodzimego żubra... Cóż, jeśli całe to towarzystwo spotka się tam jedynie z sobą samym - to nawet nie będzie miało szansy w "dyskusji" na tak podstawowe uwagi.
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10209301938053441&set=a.1298806518227.44399.1472331950&type=3&theater

  OdpowiedzUsuń
 3. jak donoszą leśnicy z innych regionów trwa mobilizacja leśników na konferencję. Ich zadaniem jest siedzieć, najeść się za darmo i głośno bić brawo, później w zamian będą mieli dni wolne i bonusy

  OdpowiedzUsuń
 4. Teraz widać na czym polega problem zarządzania Puszczą. Już po doborze tematów i prelegentów widać, że usiłują rozmawiać nie ci co rozmawiać potrafią. Przy tej klasie omawianego obiektu ta "konferencja" to groteska.

  OdpowiedzUsuń
 5. Komu tego rodzaju "dyskusje" mają służyć ? Tak długo jak cały teren Puszczy nie będzie Parkiem Narodowym, tak długo tego rodzaju tworzyciele fermentu będą robić to co potrafią najlepiej. Będą usiłowali mącić. Przy obecnej kadrze zarządzającej uzurpowanie praw decydowania o nie swoim staje się normą. Puszcza jest wszystkich. Nie wyłącznie tartaczników i LP.

  OdpowiedzUsuń
 6. To całe szyszkowo-rydzykowe bractwo przyjeżdża dzisiaj do Białowieży nieprzypadkowo.Dowiedzieli się,że właśnie dzisiaj w Puszczy ma być obchodzona tajemnicza,pogańska Noc Sów.Przy udziale księży,katolickiego i prawosławnego,będą zapewne odprawiać ekumeniczne egzorcyzmy,aby usunąć z Puszczy Białowieskiej te towarzyszki czarownic.Wraz ze starymi,suchymi drzewami jako siedliskiem tych tworów szatana.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Problematyka ochrony przyrody w Puszczy Białowieskiej w ujęciu historycznym i społecznym"- cóż to za specjalista wygłosił tą prelekcję? nie znam go, czy to jakiś doktorant socjologii?

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.