18 lutego 2016

Piły w ruch – protesty na nic...?

"Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku wydała pozwolenie na ścięcie drzew w Puszczy Białowieskiej - wynika z nieoficjalnych informacji. .- Spełnia się czarny scenariusz dla Puszczy Białowieskiej - komentuje Greenpeace.
Wiadomość o zgodzie na akcję podało radio TOK FM."
Źródła:
Nieoficjalnie: jest zgoda na wycinkę 180 tys. metrów sześć. drzew w Puszczy BiałowieskiejMinister Szyszko wchodzi do lasu. Jest zgoda na wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej. 180 tys. m3 drzewa idzie pod piłę

Na szczęście nie odbędzie się to natychmiast:
INWENTARYZACJA W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ
W międzyczasie do Puszczy ma przyjechać delegacja UNESCO i ocenić sytuację.

8 komentarzy:

 1. Simona Kossak, Janusz Korbel i inni nieżyjący zasłużeni dla Puszczy przewracają się w grobie. Jak nazwać ludzi,
  którzy świadomie niszczą narodowe dziedzictwo? No jak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nazwać? Ekolodzy! To dzięki nim Puszcza wygląda jak wygląda.. cmentarzysko.. wiedzą o tym dokładnie wszyscy.. ale nie chcą się do błędu przyznać.. pozwolili na to, żeby puszcza umierała.. a to co twierdzi m.in. Wajrak, Bohdan, że pod tymi martwymi drzewami jest życie - pełno młodych drzewek.. komu te bzdury? mieszczuchy, którzy nie byli w tym lesie tak, tak przyjmą te bzdury i uznają za prawdę..

   Usuń
  2. trafna opinia

   Usuń
  3. Puszcza Białowieska bez człowieka radziła sobie cały Holocen. To że z powodu ocieplenia klimatu giną świerki - z tym się nic nie da zrobić. Naukowcy i instytucje naukowe twierdzą zupełnie co innego. Nie powinno się ingerować w Puszczę, świerki wypadną i tyle - w ich miejsce pojawią się inne gatunki.
   Ja zadam inne pytanie? Kto odpowie za wycięte ogromne dęby, lipy, jesiony i graby. Pniaków po tych olbrzymach jest w całej puszczy mnóstwo. Kto za to odpowie? A nie ma winnego?

   Usuń
  4. Winni są, ale nie ma "woli mocy", żeby ich ukarać :(

   Usuń
  5. Powinno być oczywiście zamiast "Naukowcy i instytucje naukowe twierdzą zupełnie co innego" - w opozycji do twierdzenia "pozwolili na to, żeby puszcza umierała". Pisałem w pospiechu. A tak w ogóle to nigdy w historii się nie zdarzyło ,żeby jakiś las umarł tylko dlatego, że nie wycina się w nim drzew. W naszym klimacie to po prostu niemożliwe. Powtarzam dopóki człowiek nie zaczął w XX wieku majstrować i niszczyć Puszczy Białowieskiej, ta miała się świetnie. Historie o potrzebie wycinania drzew by ratować las można zaliczyć do takiej samej kategorii jak legendy o smokach, krasnolodkach itp

   Usuń
  6. Pytanie jeszcze jedno kto był w rezerwacie "Wysokie Bagno"?
   Ja byłem - świerk wypadł, ale jak na złość las cały czas żyje. Cud panie, jak to nie wycięto świerków? A przecież wszystko powinno szlag trafić.

   Usuń
 2. W pozycji:"Reakcje" za mało jest opcji. Powinno jeszcze być:straszne, okropne, tragiczne...

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.