7 stycznia 2016

Marsz entów

Puszcza Białowieska to najstarszy w Europie i jedyny w Polsce prawdziwie pierwotny las. Ratujmy ją przed wycinaniem!
Rząd PiS chce drastycznie zwiększyć wycinkę drzew w Puszczy. Pod pretekstem walki z kornikami, zgnilizną i zagrożeniem pożarowym pod siekierę trafi ich nawet ośmiokrotnie więcej niż do tej pory. Wycinka nie ominie nawet ponad 100-letnich drzew! Nie możemy do tego dopuścić!
Aby zaprotestować przeciw zniszczeniu Puszczy, w niedzielę 17 stycznia przejdziemy w Marszu Entów. Jak las do opętanego żądzą władzy Makbeta, jak entowie do mordercy lasów Sarumana, pójdziemy pod Kancelarię Premiera.
Zapraszamy wszystkich ludzi i wszelkie istoty dobrej woli! Osoby przebrane za drzewa mile widziane.
Puszcza Białowieska jest dobrem narodowym, z której może być dumny każdy i każda z nas. Wspólnie zatrzymajmy jej bezpowrotną dewastację!
Spotykamy się w niedzielę 17 stycznia o godz. 12 przy wejściu do Parku Łazienkowskiego, na przecięciu ul. Agrykoli z Aleją Chińską. Trasa przemarszu: ul. Agrykoli - Plac na Rozdrożu - Aleje Ujazdowskie - Kancelaria Premiera.
Wszystkich przyjaciół Puszczy zainteresowanych współorganizowaniem wydarzenia zapraszamy do kontaktu z Markiem Matczakiem, sekretarzem Partii Zieloni:
marek.matczak@zieloni2004.pl
tel. 665 008 180.
Organizatorzy: Partia Zieloni, Fundacja Strefa Zieleni, Ostra Zieleń, Zielone Wiadomości

12 komentarzy:

 1. dobra inicjatywa ale zamiast "pod siekierę trafi ich nawet ośmiokrotnie więcej" powinno być " pod siekierę może trafić ich nawet ośmiokrotnie więcej"
  CF

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Nawet" relatywizuje wystarczająco, "może" zbędne

   Usuń
 2. Bez względu na poglądy i zapatrywania światopoglądowe-każdy szanujący się Polak powinien tam być. Przyroda, to bezcenny dar-należy o nią walczyć jak o niepodległość... Dla Puszczy Białowieskiej zawsze!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tyko żeby ta inicjatywa nie przerodziła się w źle pojęty marsz antyrządowy, z Lisem, Petru i Schetyną na czele. Wtedy manifestacja będzie niewiarygodna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dokładnie, ale niestety patrząc na to kto organizuje ten masz obawiam się że chodzi głównie o uderzenie w PiS a na drugim miejscu jest ochrona puszczy lepiej aby zorganizowała to jakaś organizacja ekologiczna nie afiszująca sie antyrządowym podejściem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie upatruj drugiego dna. Marsz jest w obronie Puszczy.

   Usuń
 5. Polacy to wspaniali ludzie - nigdy nie patrzą CO kto robi, CO ma do powiedzenie, CO proponuje, jaki CEL mu przyświeca, ale zawsze drobiazgowo sprawdzają KIM jest, jakiego SORTU, SKĄD się wywodzi, w CO wierzy itd.
  Dlatego gdyby nawet sam Jezus opublikował "Kazanie na Górze" w GW u Michnika, to pewno by go zlinczowali - Jezusa, nie Michnika :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten post to chyba do moderacji, chyba że chcemy podyskutować o GW i jej wiarygodności.

   Usuń
  2. Chyba obu!

   Usuń
  3. No właśnie o to chodzi, że dla Polaków nie liczy się tekst, jego znaczenie, przesłanie, wymowa, ale "wiarygodność" wydawcy, bardzo wybiórcza z resztą.
   Ciekawe, że tej samej zasady nie stosują do papieża Franciszka, może gadać co chce, a i tak dla Polaków jest niewiarygodny, bo to nie JPII :)
   Za to nad Wisłą łociec Rydzyk robi za lokalnego papieża, aż dziw, że jeszcze nie doszło do schizmy w KK.

   Usuń
  4. Samo sedno i GW jest tu zaledwie przykładem. CEL i CO a nie KTO I SKĄD.

   Usuń
 6. Zastanawia mnie fakkt braku marszu, gdy przy ustawie grzebała PO-PSL

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.