20 października 2014

Z planu zdjęciowego

Kontynuując umieszczanie zdjęć z planu realizacji kolejnych odcinków programu "Czytanie Puszczy" dzisiaj kilka zdjęć z odcinka, którego bohaterem będzie filozof Marcin Fabjański.
Rozmowa została nagrana w najbardziej związanym nazwą z tematem "Dworku Rousseau". Ten filozof przyrody co prawda ostatecznie nie zamieszkał w Puszczy Białowieskiej (oszukany przez jakiegoś polskiego szlachcica) ale obecnie inny filozof  korzysta z tego obiektu. To piękny pensjonat położony w Świnorojach, użyczony na ten cel przez właścicieli.
 Do dworku prowadzi grabowa aleja

Marcin przez wiele dni wędrował niemal po całej Puszczy


Za miejsce zamieszkania podczas tego odosobnienia wybrał inną kwaterę, mały pokoik w "Dąbrowie" (niedaleko Teremisek) pp. Gzowskich. To gospodarstwo położone jest wśród olbrzymich dębów


Wieczorem w sobotę w pensjonacie "Wejmutka" w Białowieży miało miejsce publiczne spotkanie z Marcinem, poprzedzone projekcją jego filmu "Tygrysie serca". To krótki dokument nagrany w Tajlandii z mistrzami buddyjskimi, którzy wybrali praktykę w dzikiej przyrodzie.

A na koniec kilka zdjęć z wczorajszej pracy ekipy w Puszczy:4 komentarze:

 1. Poniżej informacja przesłana przez asystentkę Jana Szyszko (PiS), b. ministra środowiska, znanego z wspierania akcji Santy przeciw "pseudoekologom" i komentarzy nt. puszczy w Radio Maryja:
  "w imieniu Pana Profesora uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym o
  godz. 16.00 w sali 307 bud. B odbędzie się posiedzenie Komisji Ochrony
  Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa na której zostanie
  rozpatrzona informacjia Najwyższej Izby Kontroli o wynikach kontroli
  tworzenia i realizacji planów urządzenia lasu na terenie Puszczy
  Białowieskiej.
  Również w dniu dzisiejszym o godz. 19.15-21.30 zostanie przedstawiony
  przez Prezesa Rady Ministrów "Raport z realizacji polityki ekologicznej
  państwa w latach 2009-2012 z perspektywą do 2016 roku" wraz ze
  stanowiskiem Komisji.
  Poniżej link do transmisji:
  http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp#posiedzenie [1]

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniale, że w końcu filozof zabierze głos na temat Puszczy, mam nadzieję, że będzie to skuteczna, racjonalna odtrutka na bełkot myśliwych i im podobnych ignorantów, którzy zawłaszczyli wszelką narrację na temat polskich lasów i ochrony przyrody.
  Jeden z nich właśnie produkuje się w komentarzach u mnie na blogu - zapraszam, bo jest się z czego pośmiać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To co zespół filmowy wraz z ludźmi zaangażowanymi w całe przedsięwzięcie robi jest cudowne i pozwala na głęboka refleksję i powrót wspomnień. A odnośnie myśliwych i podobnych ignorantów. Nie wszyscy mają czarną duszę.

   Film, który warto obejrzeć a przede wszystkim zwrócić uwagę na słowa, które padają przy obrazie Wilka. Czy wszyscy w LP tak uważają?

   http://m.youtube.com/watch?v=o4vucBQqOGk

   Usuń
 3. W nawiązaniu do komentarza Darka poczytajcie sobie opowieść filozofa, jaka ukazała się dzisiaj w "Dużym Formacie". To jego wspomnienia z Puszczy Białowieskiej: http://wyborcza.pl/duzyformat/1,141114,16839957,Architektura_emocji__Ostrzec_ekologa.html

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.