3 października 2014

Piękna jesień w Puszczy

Nad ranem niewielki mróz, bo dochodzący pełni księżyc przy bezchmurnym niebie wypromieniowuje ciepło z nagrzanej w ciągu dnia ziemi. Za to dni są wyjątkowo piękne!  To jedna z najlepszych pór do odwiedzania Puszczy, która szykuje się do najbardziej typowej "pory roku" w naszym północno-wschodnim kraju, kiedy jest szaro, dżdżysto i błotnisto.
Jutro w TVP o. Białystok o 17:40 będzie pierwsza emisja drugiego odcinka "Czytania Puszczy" a tymczasem ekipa pracuje właśnie nad czwartym, którego bohaterem będzie hajnowski artysta Wiktor Kabac, który od dziecka inspiruje się Puszczą Białowieską.

Rozmowa z artystą została nagrana w scenerii ośrodka pensjonatowego "Sioło Budy" w Budach, w otoczeniu zabytkowych obiektów

Niektóre zdjęcia zrealizowano w dąbrowie przy wsi Budy. Rośnie tam kilkanaście olbrzymich dębów, z których największy ma obwód ponad 620 cm.


W starym, dziuplastym jesionie Wiktor Kabac zrealizował kapliczkę poświęconą zesłańcom na Sybir

Od niedawna do wieży widokowej usytuowanej w dolinie Narewki za Białowieżą prowadzi solidna kładka. Ta dębowa konstrukcja znacznie przerosła solidnością wykonania i materiałem samą wieżę. Dzięki niej wiosną będzie można dojść do wieży bez wysokich kaloszy :)

Z innej wieży, usytuowanej w centrum Białowieży, za szkołą, można już oglądać dolinę rzeczki przywróconej tego roku do starego, oryginalnego koryta.  


A tak wygląda dzisiaj najpiękniejsza, a właściwie jedyna po niedawnych cięciach, aleja w Białowieży - Droga Browska, prowadząca obecnie do granicy z Białorusią. Jej fragmenty "przechodzą" przez granicę i pojawiają się w obszarze ochrony ścisłej, by znowu zniknąć po drugiej stronie wschodniej granicy UE.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.