14 października 2014

Spotkanie z filozofem w "Wejmutce"


Puszcza Białowieska to nie tylko obszar zainteresowania leśników i ekologów, to także miejsce poszukiwane przez filozofów.
Bardzo zapraszamy na spotkanie z filozofem, pisarzem, dziennikarzem, trenerem, nauczycielem - Marcinem Fabjańskim. To już w sobotę o godzinie 19:30!! Marcin zajmuje się praktyką filozofii w środowisku dzikiej przyrody. Od wielu dni mieszka w Puszczy Białowieskiej. Pierwszego dnia został przywitany pytaniem (i propozycją): "Ekolog? To wyp... do Warszawy!"
Marcin Fabjański jest absolwentem University of York w Wielkiej Brytanii i UAM w Poznaniu, doktor filozofii (praca o buddyzmie i Schoppenhauerze), związany z takimi tytułami jak Gazeta Wyborcza, Przekrój, Nowy Dziennik (NYC), nagrodzony m.in. Grand Press i Independent Press Association w Nowym Jorku. W magazynie Coaching prowadzi autorską rubrykę Metafizyka dla neurotyka, w Dużym Formacie pisze regularnie felietony Architektura emocji. Autor m.in. Wędrówek filozoficznych (2003), Europowieści (2005), pierwszego polskiego poradnika praktyki filozoficznej Stoicyzm uliczny (2010), Ogryzka Aureliusza (2011), Bóg gra z 10. 11 opowiadań piłkarskich (2011) i najnowszej książki Zaufaj życiu - nie zakochuj się w przelatującym wróblu, a także filmów dokumentalnych i scenariuszy. Marcin dwa lata mieszkał w Azji, praktykował w klasztorach w Tajlandii, na spotkaniu pokaże film "Tygrysie serca" o praktyce w dzikiej przyrodzie w Azji. Spotkaniu z Marcinem będzie towarzyszyła ekipa filmowa, która realizuje kolejny odcinek programu telewizyjnego "Czytanie Puszczy", którego bohaterem jest właśnie Marcin Fabjański. Sobota, 18 października, godzina 19:30, dwór "Wejmutka" w Białowieży.1 komentarz:

  1. Świetna książka "Zaufaj życiu"! mam nadzieję też na świetne spotkanie z Autorem!

    OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.