22 stycznia 2013

Coraz więcej śniegu

Śniegu w Puszczy przybywa, a ponieważ utrzymuje się niska temperatura są tu bardzo dobre warunki narciarskie. Jelenie wędrują na noc pod Park Pałacowy. W Dolinie Narewki, która już niemal całkowicie zamarzła skończyły się możliwości obserwowania bobrów czy norek. Lód jest jednak ciągle zbyt cienki, by bezpiecznie było poruszać się po jego powierzchni.

Wczoraj ukazał się obszerny artykuł Jakuba Medka, z rozmową z dr Nurią Selvą na temat problemów z reintrodukcją niedźwiedzia brunatnego, o czym pisaliśmy w jednym z poprzednich postów.

4 komentarze:

 1. Czyżby między wierszami można było wyczytać, że reintrodukcja niedźwiedzia w PB z kilkoma polskimi naukowcami (dodatkowymi etatami)-TAK, a bez już NIE???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co za umysł może stworzyć takie "czytanie między wierszami"? Wiadomo, że Białorusini zrobią to, co będą chcieli i wiadomo, że aby te niedźwiedzie nie były zbyt konfliktowe po stronie polskiej niezbędna jest dobra współpraca międzynarodowa. Oczywiście, że dla powodzenia powinien to być projekt międzynarodowy, bo Puszcza leży w obu krajach i jak mówi dr Nuria Selva dla zwykłego bezpieczeństwa kluczowe będzie informowanie polskiej strony o tym gdzie przemieszczają się niedźwiedzie.

   Usuń
  2. Ja bym chciał, żeby w projekcie uczestniczyło kilku polskich naukowców.

   Usuń
 2. Czyżby między wierszami wpisu pierwszego można było wyczytać jakieś jego kompleksy i obsesje?

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.