22 lutego 2011

Białoruski program o Puszczy Białowieskiej

To trzeba zobaczyć koniecznie!! Oto link do programu telewizji białoruskiej ONT, w którym występują wójtowie Białowieży i Hajnówki oraz biznesmen z Polski i żalą się, że u nas nie ma prezydenta takiego jak w Białorusi. Oto LINK

Bardzo interesujacy program, ukazuje też jak gospodaruje się w Republice Białoruś i jak bardzo niektórzy u nas tęsknią do takiej gospodarki w lesie. Dyrektor Bambiza występujący w programie od miesiąca nie jest jednak już dyrektorem parku białoruskiego.

30 komentarzy:

 1. Nie no ja nie wiem jak to skomentować? Zastanawiam się skąd takie głupole się biorą?

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba Łukaszenka obejrzał i Babizę wypierdzielił!

  OdpowiedzUsuń
 3. I dobry film, dno intelektualnego dna trzeba pokazać.

  OdpowiedzUsuń
 4. ale wasi wójtowie to gwiazdy międzynarodowe! Puszcza bez granic! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja pierdole....

  OdpowiedzUsuń
 6. Daj spokój, jak coś takiego widzę to się wstydzę. Ale dobrze, trzeba to pokazywać, może następne pokolenia będą mądrzejsze.

  OdpowiedzUsuń
 7. A ile życiowej mądrości i filozofii w tym filmie!

  " Na dzierewie żyzni siedit czaławiek, a nie kuzaka "

  tego cytatu chyba nigdy nie zmapomnę ; )

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudnie:)))) I jak im tu nie zabrac prawa weta:))) A Panu Wojtowi jak tylko go spotkam pogratuluje wystepu:)))

  OdpowiedzUsuń
 9. To, że dyrektyw UE nie znają i nie rozumieją Białorusini to normalne.
  Ale jeśli nasi światli leśnicy i samorządowcy mają z tym problem, to jest to niepokojące.
  Toż w każdym takim świerkowym wałku siedit kuzaka z dyrektywy, i dyrektywowy dzięcioł żywie na tych kuzakach!

  OdpowiedzUsuń
 10. Mnie to co innego fascynuje. Że endek Litwinowicz, wspierany przez kacapobijcze, narodowo słuszne i bogoojczyźniane siły z Białowieży, taką tęsknotę do tego co się u Łukaszenki odczuwa. Toż to zdrada narodowa jest :)
  A tak na poważnie - kolejny dowód na to, że głupota jednoczy ponad narodami i wyznaniami. Że w imię najzwyczajniej w świecie durackich argumentów, pod sztandarem pomysłów rodem z piaskownicy, ramię w ramię w ramię kroczą Polak i Białorusin, katolik i prawosławny. Chociaż w każdej innej sprawie gotowi by byli utopić się w łyżce wody i poświęcać całą swoją energię na udowadnianie kto to w tej puszczy jest bardziej tutejszy.
  A wic cały polega na tym, że tej puszczy to najbardziej tutejsze są dereva, kazaka i ptice. A czelovek sdes tolko v gostjach...

  OdpowiedzUsuń
 11. Parę dni temu ktoś znów utyskiwał, że ekologi cholerne z ludności tutejszej to ciemnotę robią i prymitywów. Nie muszą, w demokratycznych wyborach wybrani przedstawiciele tutejszych, sami w robieniu z siebie idiotów doskonale dają radę. Tylko więcej takich dokumentów a żaden poseł przy zdrowych zmysłach nie będzie mógł głosować przeciwko nowelizacji. Bo jak to uzasadni? Że decyzja w tak ważnej sprawie ma pozostać w ręku samorządowców, którzy wzorców na Białorusi wypatrują...

  OdpowiedzUsuń
 12. mam pytanie? czemu Greenpeac jako organizacja światowa nie walczy o objęcie ochroną całej Puszczy Białowieskiej, łącznie ze stroną białoruską??? czy po stronie białoruskiej puszcza jest inna, mniej cenna przyrodniczo?? a może jest tak, że nikt na Białorusi nie pozwoli na działania na zasadzie blokad, zaklóceń pracy i innych działań, polegających na wytworzeniu medialnego szumu.PROSZĘ KONKRETNIE ODPOWIEDZIEĆ JAK DZIAŁA GREENPEACE PO BIAŁORUSKIEJ STRONIE PUSZCZY ???? chyba , że tam nie ma owadów, chronionych reślin no i dzięciołów.... jeśli tak to nie bylo pytania...

  OdpowiedzUsuń
 13. Po białoruskiej stronie cała Puszcza jest parkiem narodowym. CAŁA. Nie 16 procent jak w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 14. Anon z 5:03 nie załapałeś się na program NTW, czy nawet oni cię wycieli?

  OdpowiedzUsuń
 15. A mnie wcale nie śmieszy ani głupota, ani to że Bambizę wywalili. Jaka to różnica z Bambizą czy bez, ten dokument sfabrykowany na potrzeby reżimu Łukaszenki jasno pokazuje jedynie słuszną linię, jaka jest realizowana po białoruskiej stronie. Nie napawa to optymizmem jeśli chodzi o białoruską część puszczy. Co z tego że jest tam Park Narodowy, skoro jest tylko na papierze?

  OdpowiedzUsuń
 16. W Białorusi było już różnie i niewiele mozemy zrobić, ale dramatyczne w tym filmie są marzenia tutejszych ludzi, żeby u nas było jak na Białorusi, żeby też był taki mądry, dobry prezydent i żeby nie było miejsca dla "pseudonaukowców i pseudoekologów".

  OdpowiedzUsuń
 17. W reportażu zabrakło wypowiedzi wielkiego przyjaciela leśników - dyr BPN Szkirucia, który wczoraj w innym reportażu propagandowym RDLP emitowanym w TVB wychwalał pod niebiosa Lasy Państowe.

  OdpowiedzUsuń
 18. A niech sobie ich chwali, na wojnie z kolegami z LP niczego nie wygra, byle wspierał ideę parku narodowego i nie czepiał się naukowców i organizacji ekologicznych, bo to jego naturalni sprzymierzeńcy. Ja słyszałam jak w radio Białystok dobrze odpowiedział lokalsom na ich słowa o marnującym się drewnie, że te słowa znaczą jakieś ogromne braki w wykształceniu.

  OdpowiedzUsuń
 19. z tego obiektywnego i rzetelnego filmu wynika, że największym zagrożeniem dla lasu jest kaban, kuzaka i ekologi. Największą bolączką leśników i władz lokalnych są natomiast straty pieniędzy, bo nie pozwolili wywieść drzew ściętych nie wiadomo przez kogo. Taki materiał filmowy wystarczy wyemitować na podatny grunt czyli pokazać ciemnym i prostym ludziom, a takich w okolicy nie brakuje skoro wybory wygrywają takie głupole i o powiększeniu parku można zapomnieć. Dlatego chwała organizacjom za zbiórkę podpisów, bo jak widać lokalne władze i spora część ludności nie powinna decydować o takich kwestiach jak ochrona przyrody, bo im jedynie zależy na wypchaniu własnego portfela...

  OdpowiedzUsuń
 20. ten reportaż jest stronniczy, ale reportaże ekologów są też takie same - trochę sfałszowane i ukazujące ich rację jako jedynie słuszną. czas na jakiś normalny dialog, ludzi świeżych, z czystymi umysłami , potrafiących logicznie myśleć i wyciągać wnioski. tylko prawdę mówiąc, ani wśród leśników, ani ekologów na dzień dzisiejszy nie ma nikogo takiego.

  OdpowiedzUsuń
 21. Poproszę o konkretne przykłady stronniczych reportaży ekologów z dokładnym wyszczególnieniem, w jakich kwestiach były stronnicze.
  A problem z reportażem z telewizji białoruskiej polega nie na tym, że jest stronniczy, ale na tym że realizacja prezentowanych w nim poglądów byłaby nie tylko sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem, interesem narodowym, wiedzą przyrodniczą na poziomie szkoły podstawowej, ale przedewszystkim - byłaby niezgodna z polskim i unijnym prawem

  OdpowiedzUsuń
 22. dialog jest tu bardzo trudny. Przede wszystkim dla tego, że każda strona konfliktu wie doskonale czego chce. Obrońcy przyrody chcą racjonalnego i zrównoważonego gospodarowania zasobami puszczy a biznesmeni (leśnicy, lokalni politycy itp czasem ciężko rozgraniczyć powiązania) chcą aby las zapewniał im dopływ solidnej gotówki i myślą tu głównie o sobie nie jako o całym regionie mimo, że często mówią inaczej. Teraz potrzebny jest ktoś na tyle mądry i uczciwy, kto wybierze opcję lepszą w skali nie tylko regionalnej, ale przede wszystkim globalnej, bo puszcza nie jest prywatna.

  OdpowiedzUsuń
 23. Puszcza nie jest prywatna - jest to las państwowy, czyli las należący do Polaków, zarządzany przez Lasy Państwowe ale i ministra środowiska. Trzeba to ciągle przypominać, bo gminne sa tylko granice w tym lesie. Jednak właśnie gminom dano 10 lat temu prawo decydowania o własności narodu.

  OdpowiedzUsuń
 24. DO Bartosza ,,Obrońcy przyrody chcą racjonalnego i zrównoważonego gospodarowania zasobami puszczy...''

  Pomyliło Ci się chłopie...
  Chcą zakazu ingerencji na całym obszarze. Po to robią szum ,,grynpicowcy'',po to była akcja zbierania podpisów...

  OdpowiedzUsuń
 25. Pitolicie hipolicie. Co, imperialstami i stonką straszyć nie można, to będziesz ekologami straszył. Żałosne.
  To powiedz mi dlaczego tak się ten opluwany przez ciebie greenpeace troszczy o ceny i ilość drewna opałowego? Przytocz jakiś cytat, z którego wynika, że celem obecnie prowadzonej akcji jest wstrzymanie wycinek w Puszczy Białowieskiej w ogóle.
  No dawaj, szybciutko. Albo zamilknij.

  OdpowiedzUsuń
 26. troszczy się? dobra heca!
  Winiarski siedzący na stosie gałęzi opałowych i pieprzący o przerabianiu puszczy na takie coś ...
  Cyglicki przedstawiający na spotkaniu w DGLP miejsca możliwych prac gdzieś na kilkudziesięciu hektarach w okolicach Orzeszkowa,Uczestnicy akcji w rozmowach z leśnikami mówiący o tym ,że zaproszeni zostali na ,,patrole'' przez organizatorów by wstrzymać prace na obszarze całej puszczy itd itd...
  a ceny drewna jak mówiłem w Białowieży i tak są najniższe w okolicy ???!!!

  Ale jak to mówią ...koniowi zamelduj... no bo komu?

  OdpowiedzUsuń
 27. Poprosiłem cię o odpowiedź na konkretne pytania. Mógłbyś trzymać się tematu? Przytocz jakiś cytat, z którego wynika, że celem obecnie prowadzonej akcji jest wstrzymanie wycinek w Puszczy Białowieskiej w ogóle.

  OdpowiedzUsuń
 28. Myślę że ministra środowiska i generalnego dyrektora Lasów Państwowych na pewno zainteresuje fakt, że kolejny odcinek szkalującego Polskę filmu białoruskiej reżimowej telewizji powstaje przy aktywnym udziale pracowników nadleśnictw LKP Puszcza Białowieska. Np. wożąc białoruskiego operatora po puszczy samochodami straży leśnej.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.