19 listopada 2016

Tajne łamane przez poufne

Ministerstwo Środowiska odmówiło Stowarzyszeniu Sieć Obywatelska Watchdog Polska ujawnienia dokumentów dotyczących wzmożonej wycinki w Puszczy Białowieskiej, którą zainteresowała się nawet Komisja Europejska.Uzasadnienie ministerstwa jak zwykle pokrętne i oparte na nieprzychylnej dla Watchdog interpretacji kruczków prawnych.
Link do tej odpowiedzi: Decyzja MŚ
Skoro intencje MŚ w sprawie Puszczy były takie czyste, a KE czepiała się nie wiadomo czego, to dlaczego ukrywa się przed obywatelami dokumentację, która i tak zapewne miała czysto formalny charakter, a może nie?

6 komentarzy:

 1. Szyszko przechodzi samego siebie. Jego mu najwyraźniej zwisa kalafiorem to, że historia go zapamięta jako największego niszczyciela polskiej przyrody.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na takim portalu o Puszczy Bialowieskiej jak ten mogłaby pojawić się informacja o niedawnym odkryciu, że żubr jest prawdopodobnie hybrydą żubra pierwotnego i tura.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za uwagę:)
   Czytałem o tym jakiś czas temu i nawet się zastanawiałem czy wrzucić, ale uznałem, że to ciekawostka naukowa jak każda inna, a Puszcza Białowieska nie ma monopolu na żubra.
   Link, dla ciekawych o co chodzi:
   https://www.wprost.pl/nauka/10027659/Zagadka-pochodzenia-zubra-rozwiazana-Jest-hybryda.html

   Usuń
 3. W tej grze sa dwie bramki. Jesli MS nie chce, ciekawi nawiedzeni moga sie zwrocic do KE o udostepnienie korespondencji z polskim MS. W przypadku odmowy wszystko bedzie jasne.....Na tym etapie Watchdog wyglupia sie tylko. Nie wiadomo czy na polityczne zlecenie jako POzyteczni idioci....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam jesteś nawiedzony pogardą i złośliwością, bo o polskim prawie pojęcia nie masz, a o funkcjonowaniu Watchdog jeszcze mniej.

   Usuń
 4. A Ty masz ?. To wyjasnij czy WD zaskarzyl te decyzje MS do SA . I jesli nie, to dlaczego ?. To sa chyba dorosli ludzie.....
  Za POprzedniej zmiany Korolec i Grabowski lecieli sobie w ch... steczke w POdobnym stylu ....take it easy.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.