7 listopada 2016

Dwugłos na temat Puszczy

Południk Wildsteina
"Opozycja i ekolodzy alarmują, że wycinana jest Puszcza Białowieska. Rząd i Lasy Państwowe twierdzą, że to naturalna obrona przed szkodnikiem. Czy wycinka w Puszczy Białowieskiej jest niezbędna? Czy pozostawienie naszego dobra – lasów państwowych – w rękach jednej korporacji jest właściwe?"

Ekolodzy ze Śląska bronią Puszczy Białowieskiej
"Plany wycinki Puszczy Białowieskiej mogą pozbawić ją statusu obiektu światowego dziedzictwa UNESCO - alarmują ekolodzy. Ich zdaniem, to efekt działań Ministerstwa Środowiska.
 - Nas, naukowców, nikt nie słucha, choć od samego początku przekonujemy, podając racjonalne, oparte na faktach argumenty - przekonuje prof. Piotr Skubała z Katedry Ekologii Uniwersytetu Śląskiego. Wtóruje mu dr hab. Anna Orczewska.
To właśnie ekolodzy z Uniwersytetu Śląskiego zainicjowali akcję protestacyjno-edukacyjną w sprawie Puszczy Białowieskiej na wydziałach biologii uniwersytetów.
- Temu tematowi poświęciliśmy uchwałę Rady Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ, film edukacyjny, a ostatnio wykłady inaugurujące rok akademicki nie tylko na naszym wydziale - dodaje dr Orczewska."

1 komentarz:

  1. Dziwne ze ekologisci chca dalszego upanstwowienia Lasow Panstwowych. Po wzieciu plantatorow desek w kamasze beda sie kopac z koniem.....

    OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.