15 września 2016

Dobry żart :)

What's the fuck? - pyta Jannes van Roermund
 - holenderski dziennikarz w rezerwacie Szafera
"Prof. Szyszko do europosłów: jesteśmy gotowi pomóc państwom UE odbudować stan środowiska, który został tam zdegradowany. Chcemy wzorować się na aktualnych działaniach w Puszczy Białowieskiej.
Minister zaapelował w piśmie do członków Europarlamentu o wsparcie dla polskiego Ministerstwa Środowiska. Resort proponuje uruchomienie w państwach UE, gdzie potencjalnie mogą występować podobne siedliska jak w Puszczy Białowieskiej, eksperymentu wzorowanego na polskich rozwiązaniach. Zaproponował również polską pomoc przy reintrodukcji gatunków, które zaginęły w tych miejscach w przeszłości – przede wszystkim żubra.
Do dyskusji o Puszczy Białowieskiej, a także współpracy przy odtwarzaniu cennych gatunków na terenie UE prof. Jan Szyszko zaprosił także organizacje ekologiczne."

Całość tej kuriozalnej informacji tutaj: Pomoc dla krajów UE
A jak minister "oszczędnie gospodaruje prawdą" na temat stanowiska UNESCO w ostatnim akapicie powyższej notki, można przekonać się tutaj:
State of Conservation Białowieża Forest

9 komentarzy:

 1. Nooooo......Niemcom by sie przydala taka pomoc. Znaczy Niemieckim zubrom z polskim rodowodem. Zaniedbania poprzedniej ekipy rzadzacej PO/PSL spowodowaly iz oddelegowane do tego kraju, praktycznie jedyne na zachod od Odry i Nysy stado zubrow na wolnosci - w Rothaargebirge w Nadrenii - Westfalii stoii krotko przed powrotem do klatek. Jest za drogie w utrzymaniu. Zubrza wycieczka do lasow prywatnych kosztuje kazdorazowo od 2 do 3 tysiecy euro. A nikt nie chce juz tych biednych zwierzat ubezpieczyc od szkod. Na dodatek sady niemieckie zadecydowaly w kilku wyrokach, ze przyrodnicy , ktorzy ten projekt zainicjowali musza zagwarantowac, ze zubry nie wyjda z terenow projekty na obszary innej wlasnosci. I to bez plotow , bo tych ze wzgledu na zakaz defragmentacji srodowiska stawiac nie mozna. Zeby tego bylo malo ....na dodatek ostatnio niemiecka turystka z psem poturbowala jednego z tych polskich zubrow, do tego stopnia, ze musial pojsc do szpitala (prasa pisala co prawda ze bylo dokladnie odwrotnie, ale prasa klamie. Wszedzie.). Spowodowalo to fale rasistowskich, ksenofobicznych werbalnych atakow ze strony lokalnych niemieckich mediow pod adresem pochodzacych z Polski zwierzat. Niestety nasze Ministerstow Spraw Zagranicznych w ogole nie ingerowalo, ani nie zlozylo noty protestacyjnej. Dlatego nikt inny jak tylko Minister Szyszko. W przeciwnym razie istnieje powazne ryzyko, iz zubry pochodzenia polskiego znajda w klatkach niemieckich , albo co gorsza skoncza jako "Wisentschnitzel Rheinischer Art".

  OdpowiedzUsuń
 2. To całe UNESCO to chyba są tajni agenci wpływu PiS-u. W zalinkowanym dokumencie jest napisane, że gradacja kornika stanowi zagrożenie dla Puszczy Białowieskiej! No nie może być, to kornik nie jest jednak przejawem naturalnych procesów, z którymi nie należy walczyć??!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A gdzie dokładnie jest to napisane, bo jakoś nie mogę znaleźć?

   Usuń
  2. Nie no.....przejawem naturalnych procesow jest tez syfilis....tez z nim nie walczyc ?. Z niczym naturalnym nie nalezy walczyc ?.Nawet przy pomocy prezerwatyw ?. Owszem mozna potebiac PIS ze walczy z naturalnoscia syfilisu gloszac zgodnie z naukami Kosciola wstrzemiezliwosc - zwalczajac w ten sposob naturalne chorobami weneryczne (nie wiem czy sa choroby tego typu pochodzenia nienaturalnego ). Ale zeby tak od razu isc na calosc`?. Bez gumki.....???.....

   Usuń
  3. To załóż na chojaki prezerwatywę chroniącą przed kornikiem :)

   Usuń
 3. Anonimowy z 17 wrzesnia 16:45. Nie uwazales (uwazalas ?) na lekcjach religii albo katechetce sie cos pomylilo. Prezerwatyw sie nie zaklada na chojaki. One sa pod czegos innego. musisz uzupelnic swoja wiedze, bo Twoje braki w wykstalceniu w przyszlosci mooga sie zemscic.....:(((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wziąwszy pod uwagę, że etymologia chooja i chojaka jest źródłowo taka sama, to anonimowy nie bardzo się pomylił :)

   Usuń
  2. Tylko kto bedzie placil alimenty ? 1% ?

   Usuń
 4. Taki mały cytacik

  "The clarifications provided by the State Party of Poland with regards to the spread of bark beetle are noted. However, this information is focused on the potential impacts to the habitats recognized under the EU Habitats Directive and does not mention any potential impacts on the OUV of the property. No justification of how the proposed measures would address the spread of bark beetle has been provided. On the other hand, it is clear that a significant increase in wood extraction, including of species not affected by bark beetle, would have a negative impact on the OUV and integrity of the property, which is recognized for its undisturbed natural processes and its richness in dead wood, standing and on the ground, which supports high diversity of fungi and saproxylic invertebrates (which depend on dead wood habitats). It is notable that no Environmental Impact Assessment (EIA) of the proposed amendments to the Forest Management Plan has been undertaken."

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.