27 września 2016

Arogancja władzy

Kilka dni temu Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie decyzję Ministra Środowiska w sprawie zwiększenie wycinki na terenie Puszczy Białowieskiej.
Więcej w tej sprawie
Skarga w całości
Czekaliśmy cierpliwie, co z tego wyniknie i wreszcie pojawiła się odpowiedź na stronach MŚ.
Jak można się było spodziewać kuriozalna w argumentacji i arogancka w stylu, a co najzabawniejsze zupełnie niemerytoryczna. Rzecznik prasowy MŚ odpowiada instytucji państwowej, jaką jest RPO niczym jakiemuś kolesiowi, prawi mu morały, daje dobre rady, a przy tym nie odnosi się do konkretnych zarzutów wobec uchybień MŚ zawartych w skardze, bo oczywiście „wie lepiej” i to jego zdaniem wyczerpuje całą argumentację – ciekawe co na to powie sąd, gdzie sprawa na pewno trafi?

10 komentarzy:

 1. Rzecz troche dziwna. Po pierwsze MS musialby zalozyc sprawe przeciwko samemu sobie. Po drugie sprawe zalatwia cofniecie decyzji Korolca (?) z 2011 roku. O takim samym charakterze jak Szyszki z 2016. Wtedy ta druga z automatu staje sie bezpodstawna. Rzecznik Praw Kornika chcial komus zrobic dobrze, ale calkiem trzezwy to on chyba nie byl.....:)))))

  O moralnym wymiarze wyglupow tlustawego pa....ca na urzedzie nie wspominajac. Szczegolnie w zestawieniu z jego wlasnymi deklaracjami z okazji namaszczenia na rzecznika jakichs praw .... hmmmmm....tak trzymac i nie popuszczac.......

  OdpowiedzUsuń
 2. co to za bełkot o 20.45???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spoko, wpis folklorystyczny, typowy dla tzw. tutejszych ;)

   Usuń
  2. Spoko...Rzecznik Praw Tamtejszych zabelkotal glosniej......typowiej. Mudlcie siem pszyrodnicy.

   Usuń
  3. Forma formą, o gustach nie ma dyskusji, ale na czym polega "kuriozalność" argumentacji rzecznika MŚ? Czy jakaś nieprawda jest tam napisana? Przecież ograniczenie pozyskania do 48,5 tys. m3 zostało wydane przez ministra z naruszeniem prawa, co do tego przecież nie ma wątpliwości, wbrew zapisom ówczesnego projektu planu urządzenia lasu i obowiązującym przepisom dotyczącym gospodarki leśnej. Nikt nie analizował skutków tej decyzji (co wytknął NIK) - to też jest prawda. RPO nigdy nie ujmował się za obywatelami RP, którzy mieszkają na terenie Puszczy Białowieskiej - to też fakt. Drewno wozi się do lasu - też fakt. Węgiel zanieczyszcza powietrze - fakt.

   Rzecznik MŚ prezentuje określone stanowisko w sporze o to jak zarządzać Puszczę Białowieską, można się z nim zgadzać albo nie, ale pogardliwe
   skwitowanie argumentacji, że jest "kuriozalna" merytoryczne niestety nie jest.

   Żeby było jasne - niedokonanie oceny ddziaływania na środowisko przed zatwierdzeniem aneksu do PUL było moim zdaniem błędem i świadczy o niskich kompetencjach aparatu administracyjnego MŚ. Był to błąd identyczny z tym, który popełnił poprzedni minister nie przeprowadzając takiej oceny przed sztucznym zaniżeniem etatu w planie dla PB. Gdzie był wtedy RPO? Zapewne realizował polityczne interesy rządu PO/PSL. Teraz jak widać wybrał bycie w opozycji do rządu

   Usuń
  4. "gdzie wtedy był RPO ?" Bodnar nie był wtedy RPO, więc nie odpowiada za biernośćw sprawie PUL z 2011 r.

   Usuń
 3. To oświadczenie czy wpis na Twitterze? Żenada. Przecież tam w MŚ napewno mają ludzi wykształconych, którzy potrafią formułować swoje myśli, bronić argumenty. Jestem leśnikiem od 34 lat ale ja i kilku moich kolegów z pracy od wielu miesięcy patrzymy z milczeniem na to co się dzieje w MŚ. Co oni sobie myślą o polskiej przyrodzie? Jakiś patriotyczny bełkot o bocianach z Krakowa, dziedzictwie kulturowym Puszczy Białowieskiej? Ojcze Nasz na zebraniach z gośćmi zza granicy? A jeśli oni byliby ewangelikami? Jak by się poczuli? Jak nieproszeni goście. To co pisze Paweł Mucha wygląda jak wpis na fejsie gimnazjalisty. Sorry ale to jest MINISTERSTWO a nie prywatne konto na portalu społecznościowym. Pogarda i żenada. Brak szacunku do obywateli przede wszystkim. Ja się odcinam od ekipy Szyszki, moi koledzy też. W innych nadleśnictwach są podobne nastroje ale nikt o tym głośno nie mówi. W RDLP też jest dystans. To się wyczuwa.
  Darz bór

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta odpowiedź MŚ Wygląda na wpis fejsowy kogoś w rodzaju słynnego już Misiewicza :)
   Cóż, krótką ławkę kadrową ma "dobra zmiana", skoro zatrudnia takich cieniasów, na jednak dość eksponowanych stanowiskach, że nie wspomnę o potężnej publicznej kasie, którą biorą co miesiąc za swoją niekompetencję.

   Usuń
 4. Wytnijcie całą Puszczę,zróbcie z niej plantację świerków i sosen, na pewno będą do Was przyjeżdżać turyści i przyrodnicy aż z Brazylii, żeby się uczyć jak z pierwotnego lasu zrobić fabrykę drewna.

  OdpowiedzUsuń
 5. A kto zamierza wyciac CALY Las Bialowieski ?.......Nazwiska, adresy ....Kto to sa te "Une" ktore zamierzaja wyciac CALA puszcze ?

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.