23 marca 2015

O niechybnym nastaniu wiosny! (i kampanii najważniejszej osoby w Państwie...)

Wiosna nastała nie tylko kalendarzowa ale także w krajobrazie puszczy! Jak nas poinformowano dzisiaj w pasie drogowym przy Hajnówce w stronę Białowieży można już oglądać powtykane przez nieocenioną Santę dekoracje informujące o tym, że leśnicy prowadzą sabotaż w Puszczy Białowieskiej. Dostaliśmy taki oto mail: "zaatakowały mnie tablice Santy, już się zastanawiałam, gdzie należy zadzwonić, jak spotkałam pana w aucie służb drogowych, który dokumentował te tablice. Mówił, że ich karzą i znów ich ukarzą (rany, co to za czasownik!). Myślałam, że ta Santa tak bezkarnie stawia i zdejmuje".
A tymczasem chodzi o najważniejszą osobę w Państwie! Dzisiaj przyjeżdża! O 13 spotyka się się w Muzeum Białoruskiem z kolejarzami, o 15 w Żubrówce z leśnikami. Wcześniej, koło 14 - 14.30 ma przejechać pociągiem od restauracji Carskiej na Pałacową. Święto lasu! - tak, to nasz niepolujący Prezydent i jego puszczańska kampania!
PS: A tutaj można przeczytać obszerną relację Jakuba Medka z pobytu Komorowskiego w regionie Puszczy i obejrzeć liczne fotografie z przejazdu wagonem restauracyjnym restauracji Carskiej i zdjęcie dwuosobowej pikiety Santy :)

20 komentarzy:

 1. Czyli Komorowski ma obiecać kolejarzom i leśnikom miliony na remont nieczynnej, niepotrzebnej linii kolejowej i wycięcie drzew, żeby się na pociąg nie zwalały? Od razu zdobędzie tysiące głosów poparcia :)!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Janusz Korbel23 marca 2015 10:37

   Może i zdobędzie kilkaset głosów zainteresowanych tutaj środowisk, ale w skali kraju straci setki tysięcy jeżeli jego wizyta w Białowieży ograniczy się do tego, co w poście. Prezydent, który odwiedza jedyne miejsce przyrodniczego Dziedzictwa Ludzkości w Polsce i nie sfotografuje się nawet przy bramie Parku Narodowego? (czy w ogóle pomija park narodowy na rzecz hotelu korporacji Best Western "Żubrówka" i przejazdu wagonem restauracyjnym?

   Usuń
  2. a czego można spodziewać się bo rubasznym myśliwym, który bez kartki potrafi gadać tylko o bigosie

   Usuń
 2. Cała ta kampania prezydencka wszystkich kandydatów jest g... warta. Mogą sobie obiecywać co chcą. Ciekawe jak je zrealizują? Wydadzą rozkaz, dekret, rozporządzenie, zarządzenie, uchwałę, ustawę czy może jeszcze jakiś inny mnie nieznany akt wykonawszy. Całe te wybory są niepotrzebne, ponieważ prezydent nie ma władzy wykonawczej i wszyscy odpowiedzialni ludzie dziennikarze, politycy opozycyjni powinni o ty krzyczeć.
  Ja wzywam do bojkotu tych wyborów bo to jest wyrzucanie publicznych pieniędzy na wybory jak i w ogóle na urząd prezydenta. Wybieranie prezydenta, który nie ma żadnej realnej władzy sprowadza się do załatwiania komuś ciepłej posadki na 5 lat. Nie widzę powodu dla którego miałbym to robić bez względu na to kto jest kandydatem. Kto będzie prezydentem w naszym systemie parlamentarno-gabinetowym nie ma znaczenia. Ludzie!!! Wbijcie sobie do głowy. W Polsce rządzi Rada Ministrów z Premierem na czele, a jeśli już chcecie mieć jakiś wpływ na to kto będzie Wami rządził, chodźcie na wybory parlamentarne! Najbliższe już jesienią.
  A jeśli chcecie rządów prezydenta, trzeba zmienić konstytucję i przyznać prezydentowi prerogatywy władzy wykonawczej takiej jak mają prezydenci Francji czy Rosji, albo utrzymać system obecny ale zlikwidować wybór powszechny i wrócić do wyboru prezydenta przez Zgromadzenie Narodowe.
  Przepraszam za ten wykład, ale patrząc na to wszystko odnoszę wrażenie, że ludzie kompletnie nie orientują się w prawie konstytucyjnym, więc może przyda się trochę tej wiedzy na forum ekologiczno-przyrodniczo-leśnikowym, zwolennikom dzikiej przyrody, i zwolennikom kontrolowania przyrody.

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro Tyszkiewicz z Białegostoku, znany z poglądów na autostradę przez Rospudę robi kampanię Komorowskiemu to nic dziwnego, że Białowieskiego Parku Narodowego czy Dziedzictwa Ludzkości nie zauważył. Może to i dobrze, bo jeszcze by zapytał o jakieś polowanko na żubra a tak zajął się najważniejszymi problemami w powiecie czyli problemami kolejarzy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy jeszcze jakiś kandydat, kandydatka na prezydenta odwiedzi Białowieżę? Łatwo będzie przebić Komorowskiego :))))))

  OdpowiedzUsuń
 5. "najważniejsza osoba w państwie" to oczywiście żart

  OdpowiedzUsuń
 6. To świetnie, że Santa zdążyła w porę umieścić tablice o tym, że ekolodzy bezkarnie uprawiają sabotaż w Puszczy Białowieskiej i nie pozwalają leśnikom właściwie wykonywać swoich obowiązków. Może coś z tego -dzięki Prezydentowi przedostanie się dalej, przynajmniej do mediów ogólnokrajowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co ty wypisujesz? przecież leśnicy nie są poddanymi ekologów! Leśnicy mają swoje służby, straż leśną. Sabotaż uprawiają leśnicy!!!!!!!!! Od dawna sabotują objęcie całej Puszczy parkiem narodowym!!!

   Usuń
 7. W dodanym teraz do posta "PS" znajduje się link do relacji Jakuba Medka z pobytu Komorowskiego w rejonie Puszczy i liczne fotografie z części "kolejowej".

  OdpowiedzUsuń
 8. I taka jest różnica miedzy św.p. Lechem Kaczyńskim, który powołał zespół specjalistów i chciał objąć ochroną całą Puszczę a Komorowskim, który chce kornika zapędzić do rezerwatu :) !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. różnica jest tylko w chęciach, bo obaj nic nie mogą! szkoda czasu i pieniędzy na prezydenckie bicie piany

   Usuń
  2. specjaliści od Kaczyńskiego opracowali plan ochrony całej puszczy, a Komorowski z Palikotem strzelali w tym czasie do Głuszczów po białoruskiej stronie, więc różnica jednak jest

   Usuń
 9. To sa wszystko polsrodki. Ten czy inny polityk to nie odgrywa zadnej roli.
  W tym systemie - wrogim w gruncie rzeczy Ochronie Przyrody.
  Realizacja celu w postaci Przyrody jako Wartosci Samej w Sobie nie
  jest mozliwa w zadnej zgilej demokracji - co slusznie zauwaza
  Anonim z 11:51. Tylko silna wladza,wyposazona w autorytet i nie muszaca dogadzac kazdej mniejszosci jest w stanie przeforsowac niepopularne decyzje.
  Paradoksalnie to wlasnie w Chinach ochrona Przyrody ma najlepsze
  perspektywy. Tam Towarzysze potrafia radykalnie rozprawic sie
  z zanieczyszczaniem srodowiska .....Jesli chca naturalnie.
  Tak samo Koreii Pd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a jednak dyktatura wam pachnie najlepiej, niebawem również Łukaszenka okaże się eko-bohaterem i wzorem do naśladowania

   Usuń
  2. Jakim "wam"? ktoś coś napisał o władzy wyposażonej w autorytet a ty już generalizujesz i upraszczasz bez większego sensu. Ochrona przyrody udawała się czasami zarówno w demokracjach jak i w krajach będących pod silną władzą centralną. Tylko demokracje nie mogą być zgniłe a silne rządy muszą mieć autorytet. Przykład Chin jest od czapy bo to liberalizm komunistyczny a nie silna władza z autorytetem.

   Usuń
  3. Ooooo.....przepraszam. Pan Prezydent Lukaszenko dysponuje lepszymi instrumentami ochrony Przyrody niz cala plejada rodzimych wladcow od Sp. Generala Jaruzelskiego. Chiny sa jak najbardziej na miejscu. Gdy Partia doszla do wniosku, iz w niektorych prowincjach zanieczyszczenie powietrza przekracza normy, wprowadzono kwoty wegla, i zakazano doczepiania silniczkow na benzyne do rowerow. W mgnieniu oka sprawa byla zalatwiona. Utworzenie Parku Narodowego ? Jeden podpis i Park jest. My tu walczymy od dziesieciolecileci o te 600 km chronionego obszaru a kiedys wladza z autorytetem wlasnie potrafila w ciagu 4 tygodni na tym samym obszarze utworzyc chroniony matecznik o powierzchni ponad 1000 km2. Ok. nazisci w tym przypadku postepowali troche radykalnie, ale cel w postaci formalnego, prawnego objecia ochrona wielkoobszarowa osiagneli blyskawicznie. Bez zbednych dyskusji. Tego przeciez nie mozna zanegowac. Rozne rzeczy moga sie nie podobac w panstwach z silna wladza cetralna - roznego pochodzenia -
   ale jesli tam ochrona Przyrody ma priorytet to jest realizowana z zelazna konsekwencja.

   Usuń
  4. liberalizm komunistyczny w Chinach? tam jest przecież dyktatura

   Usuń
  5. jesli tam ochrona Przyrody ma priorytet to jest realizowana z zelazna konsekwencja - jak i wszystko co ma priorytet, np. eugenika i w tym jest problem :)

   Usuń
 10. A jaki niby problem wynika z eugeniki ?.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.