5 listopada 2013

Zaproszenie do Rezerwatu - Ogłoszenie

Towarzystwo Ochrony Krajobrazu zaprasza mieszkańców powiatu hajnowskiego do Obszaru Ochrony Ścisłej Białowieskiego Parku Narodowego.
Mieszkacie Państwo w okolicach Puszczy, a dawno lub w ogóle nie byliście w tzw. rezerwacie ścisłym Białowieskiego Parku Narodowego? Można to zmienić! TOK zaprasza do odwiedzenia Obszaru Ochrony Ścisłej. Licencjonowana przewodniczka po Parku i woj. podlaskim Alicja Karczewska oraz członek Rady Naukowej BPN i wykładowca kulturoznawstwa regionu dr Janusz Korbel zapraszają na trzygodzinne wycieczki, podczas których odwiedzimy ostatni pierwotny las Europy i będzie okazja porozmawiać o jego wartościach, historii i kulturze regionu. Nie unikamy tematów trudnych i kontrowersyjnych. Wycieczki organizujemy w niedziele, w godzinach 11:00 - 14:00, gdy zbiorą się minimum 4 chętne osoby. Grupy nie będą liczniejsze niż 10 osób. Prowadzący wykonują tę pracę niekomercyjnie, wolontaryjnie - jest to nasz sposób spłacenia długu za przywilej mieszkania w tym pięknym, bezcennym regionie. Mieszkańcy gmin Białowieża i Narewka nie ponoszą żadnych kosztów, pozostali mieszkańcy powiatu wykupują jedynie bilet wstępu do obszaru ochrony ścisłej BPN (6 zł normalny, 3 zł. ulgowy). Chęć uczestnictwa w wycieczce prosimy zgłaszać telefonicznie pod numer: 606-450-949 lub mailem: tok4@wp.pl, najpóźniej w przeddzień wycieczki. W ten sposób mogą też Państwo uzyskać więcej informacji.
  
Najbliższe spotkanie w Puszczy już w niedzielę, 17 listopada! 

Towarzystwo Ochrony Krajobrazu 

5 komentarzy:

 1. Wybieram się do P.B. już od dłuższego czasu mam nadzieję że skorzystam z tego zaproszenia jak nie teraz to w przyszłości

  OdpowiedzUsuń
 2. no to się okaże ile osób z regionu chce zobaczyć Puszczę, bo może nikt? W każdym razie skończą się argumenty, że nie stać mnie na zwiedzanie Parku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe czy miejscowi mieszkańcy dadzą się w końcu przekonać, że bez opieki ludzi Puszcza jednak nie zgnije ;-)
  eko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Profesor Paczoski już w 1925 roku pisał: "Tylko gleby od dawna uprawiane, niezliczoną ilość razy przewracane, bronowane, nawożone przedstawiają coś jednorodnego. Przyroda rozsiewająca niezliczoną ilość nasion rozmaitych gatunków drzew leśnych, ma wszelkie szanse, że w każdym poszczególnym miejscu wyrośnie w lesie mianowicie to, co jest dla niego najodpowiedniejsze. Tego uprawa nigdy dać nie może, gdyż leśnik nigdy nie zgadnie, co mianowicie w danym miejscu posadzić".

   Usuń
 4. Podejrzenia, że nikt z mieszkańców regionu nie zechce zobaczyć ścisłego, okazują się mocno przesadzone - mamy już kilka osób na najbliższą wycieczkę :-)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.