7 lutego 2013

Śnieżny pejzaż

Tak wygląda Puszcza i dolina Narewki kiedy sypie gęsty śnieg :)


Co prawda w tym blogu koncentruję się na aspekcie przyrodniczym, ale Puszcza Białowieska to także wspaniałe dziedzictwo kulturowe. mamy tutaj zachowany od czasów pomiary włócznej układ wsi i bogactwo kulturowej tradycji. I nie tylko tradycji polskich królów, którym próbuje się przypisywać przetrwanie Puszczy, a przede wszystkim tradycji ruskich mieszkańców wsi. Ponieważ mieszkam po sąsiedzku z prywatnym muzeum architektury ruskich mieszkańców Podlasia to na koniec dzisiejsza fota z XIX-wiecznymi domami z regionu:5 komentarzy:

 1. Janusz Korbel7 lutego 2013 18:39

  Ta prosta linia widoczna trochę na resztkach lodu na pierwszym zdjęciu, to ślady po moich nartach sprzed tygodnia. W najbliższym czasie nartowanie wzdłuż Narewki raczej nie będzie możliwe. Śnieg jest bardzo mokry. W Puszczy pięknie oblepione gałęzie, ale temperatura powyżej zera i raczej przedwiosennie niż zimowo. A poza tym w Puszczy myśliwi pozyskali niewielki procent przeznaczonych do zabicia zwierząt a prokuratura w Hajnówce uważa, że polowanie w rezerwacie przyrody (opisane we wcześniejszym poście) nie łamie Prawa Łowieckiego.

  OdpowiedzUsuń
 2. To trudny czas do chodzenia po puszczy. Najbardziej przydają się kalosze i grube skarpety!

  OdpowiedzUsuń
 3. A co na to PTOP ?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o, nie podoba mi sie takie czepianie, a co na to .. i tutaj możesz wpisywać dowolną organizację. Nie jestem adwokatem PTOP, ale jeśli coś masz do tej organizacji konkretnego to nic prostszego ja się ich zapytać a nie wklejać takie zapytanie w komentarzach gdzie żadnego wątku na temat PTOP nie ma.

   Usuń
  2. PTOP na to, że podobają się zdjęcia z doliny Narewki zima. Zaprzeczamy również, że mieliśmy coś wspólnego z nielegalnym polowaniem na terenie rezerwatu przyrody. Zgadzamy się że w chwili obecnej najbardziej przydają się w terenie kalosze i grube skarpety. Ponadto obwieszczamy, że nie ponosimy również winy za nietrawna prognozę pogody, zawartość cukru w cukrze w lokalnych sklepach oraz jakoś bimbru sprzedawana na terenie Puszczy Białowieskiej. Wszystkich za to pragniemy z przyjemnością zaprosić na nasz zjazd który odbędzie się 1-3 marca w Białowieży szczegóły tutaj http://www.ptop.org.pl/aktualnosci/406-xxix-zjazd-ptop.html
   Pozdrawiam
   Sławomir Niedźwiecki PTOP

   Usuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.