11 października 2012

Ulubione miejsce

Ludzie mają swoje ulubione miejsca i zajęcia. Wielokrotnie słyszałem pytanie, które miejsce w Puszczy najbardziej mi się podoba. Zwykle odpowiadałem, że takich miejsc jest wiele. Dzisiaj jednak, kiedy kolejny raz od wielu lat jakaś siła ściągnęła mnie w miejsce, które odwiedzam i fotografuję chociaż jest dość oddalone i trudno dostępne, pomyślałem, że może o nim mógłbym tak powiedzieć? To oczywiście obszar ochrony ścisłej BPN, a gdzie konkretnie, nie napiszę :) Poniżej kilkanaście zdjęć z tego magicznego miejsca:

Miejsce jest magiczne także dlatego, że występują tam bardzo często drzewa tego samego, a częściej różnych gatunków splecione ze sobą, a czasami wręcz zrośnięte!


 

7 komentarzy:

 1. Rzeczywiście, całkiem tam przyjemnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Drugie zdjęcie od dołu to świerk z dębem, to się zdarza, ale z brzozą to rzadkość. A miejsce piękne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgnilizna, robactwo, zero norm sanitarnych, ponadnormatywne zagrożenie ze strony spadających gałęzi (całe szczęście, że tam nikt nie ma prawa wejść !) - i cóż w tym pięknego ?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedouczony człowiek czy prowokator?

   Usuń
 4. Poproszę podać czy zdjecia ze ścisłego i z którego oddziału? Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No przecież w tekście jest napisane, że to obszar ochrony ścisłej BPN, czyli: Rezerwat Ścisły. P. Korbel napisał też, że nie poda dokładnej lokalizacji... pewnie żeby zapobiec rozdeptaniu i uniknąć urządzania wycieczek w to miejsce...

   Usuń
 5. Przemek, lubię Cię, ale nie prowokuj, przecież wiemy, że rozumiesz o co tu chodzi :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.