2 września 2011

Informacje

Dnia 29 sierpnia wyłoniono zwycięzcę konkursu na koncepcję przebudowy Rezerwatu Pokazowego Zwierząt. Zwyciężył projekt z najlepiej rozwiązaną architekturą obiektów kubaturowych.

W dniu 4 września (niedziela) o godzinie 06:15 w TVP2 będzie emitowany program Natura się o(d)płaca - odc. 17 Gmina Narewka. 
Sytuację wokół Natury 2000 pogarsza trwający od lat
spór przyrodników z leśnikami i samorządowcami o poszerzenie Białowieskiego Parku Narodowego na obszar całej puszczy. Lokalne władze obawiają się, że obszar ochrony ptaków uniemożliwi rekreacyjną zabudowę brzegu zalewu. Reżyseria i scenariusz Marcin Krzyżański
W dniu 5 września (poniedziałek) w Ośrodku Edukacji Leśnej "Jagiellońskie" Nadleśnictwa Białowieża odbędzie się trzecie spotkanie konsultacyjne nad Planem Zadań Ochronnych dla obszaru Natura 2000 Puszcza Białowieska. Tematem będzie ocena stanu ochrony ostoi, zagrożen oraz propozycje działań. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

11 komentarzy:

 1. Fajny ten projekt, podoba mi się

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. uważasz? jaki projekt: konkurs o domek, i program telewizyjny o jakiejś puszczy. Naprawdę, bardzo rzadkie... [ironia]

   Usuń
 2. bardzo sympatyczna architektura, niewysoki, okna jakby z regionu, nie to co kosmodrom w parku palacowym

  OdpowiedzUsuń
 3. warto zobaczyć ten program o gminie Narewka, ale kto ogląda w niedzielę o 6.15??! Pora emisji pokazuje jak Natura się opłaca tym, którzy dbają o oglądalność :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oglądają zieloni bo nie jedzą mięsa i chodzą wcześnie spać :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Wstałem dziś o 5:40 zjadłem kiełbache na gorąco ale programu w tv nie widziałem chyba nie było, ale ja mam tylko 4 kanały państwowej tivi :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Co do konkursu:
  To jest wycinek z regulaminu konkursu:

  "15. SPOSÓB PODANIA DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU
  15.1. Publiczne ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w dniu 9 września 2011 r. o godzinie 12:00 w sali przy sekretariacie (numer 11), Budynek Dyrekcji BPN. Park Pałacowy 11, 17-230 Białowieża.
  15.2. W trakcie ogłoszenia wyników konkursu ujawnieni zostaną:
  15.2.1. wszyscy uczestnicy konkursu, którzy złożyli prace konkursowe,
  15.2.2. otrzymane oceny prac konkursowych,
  15.2.3. werdykt Sądu Konkursowego wraz z uzasadnieniem, który jest werdyktem ostatecznym i nie podlega zaskarżeniu
  15.3. Do czasu ogłoszenia werdyktu Sądu Konkursowego, nazwy/nazwiska autorów prac złożonych na konkurs nie zostaną ujawnione."

  Tak więc jak widzimy, ogłoszenie wyników nastąpi 9 września...hmm.. dziś mamy 5 września...A już od zeszłego tygodnia wiadomo, kto wygrał...A firma, która wygrała, chwaliła się już 28 sierpnia..
  Zastanówcie się nad tym, people....

  OdpowiedzUsuń
 7. A co nie wiesz jak jest , czy naiwny jesteś? :) wszystkie przetargi, konkursy to farsa .Tak jest ze wszystkim.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie, ten konkurs nie był farsą, ani nie był ustawiony. Nie ma sensu zabawa w teorie spiskowe. Wszystkie procedury były spełnione - zmianie uległa tylko data zebrania sądu konkursowego. Punktacja i wyniki nie są tajemnicą i z pewnością BPN ich nie ukrywa, podobnie jak uczestników konkursu. Natomiast termin obrad jury został przyspieszony bo TYLKO 29 sierpnia wszyscy mogli się spotkać i przeprowadzić głosowanie. Czasami życie przynosi takie zmiany i własnie dlatego, by obrady mogły się odbyć w komplecie i nie było zarzutów o brak kogoś spośród sądu konkursowego, rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło kilkanaście dni wcześniej w stosunku do planowanej daty. A skoro tak się stało, to udawanie, że zwycięski projekt nie został wyłoniony byłoby niepoważne. Nie było to przecież ze szkodą ani dla procesu wyłaniania zwycięzcy, ani nie miało związku z oceną prac, która przebiegła zgodnie z regulaminem konkursu. Na blogu ograniczyłem się do pokazania koncepcji architektury wybranego już projektu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Może wszędzie węszę podstęp, ale tyle nasłuchałem się o różnych przetargach że już nic mnie nie zdziwi, a w sumie olewam to.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeżeli ten polbruk z fotki wejdzie do Puszczy to nie dobrze .

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.