15 września 2010

Wszyscy do zbierania podpisów! 19. 09. 2010

Nie ma w tej chwili ważniejszej sprawy dla konkretnego kroku w obronie przyrody niż mobilizacja i zbiórka podpisów pod obywatelską inicjatywą.
W ten sposób pokażemy jaka jest nasza siła, ilu nas jest i to będą argumenty wobec różnych politycznych przepychanek i bzdur o ekoterrorystach. Sam minister przyznał 11-go sierpnia, że mamy złe prawo (byłem osobiście świadkiem tej wypowiedzi) i musimy to prawo zmienić.
19 września, w niedzielę, zapraszamy do ogólnopolskiej akcji zbierania podpisów. Każdy z Was może coś zrobić! W niedzielę, w godzinach od 11:00 do 17:00 będzie prowadzona akcja zbierania podpisów w większych miastach. Zgłoś swój udział w akcji korzystając ze strony: http://oddajcieparkinarodowi.pl/
Dodatkowe informacje otrzymacie telefonicznie.
KAŻDY z Was może zebrać więcej podpisów. Coraz więcej osób pisze jakim pozytywnym doświadczeniem było wyjście na ulicę i zwracaniem się do przechodniów. Pomyśl, gdzie jeszcze możesz pójść z listą do podpisów? Nie wystarczy dać komuś listę - najlepiej osobiście zbierać podpisy i prosić o podobne działanie inne osoby. Możemy zmienić prawo na bardziej przychylne przyrodzie.
JK.
Na fotografii Puszcza o swicie. Fot. Eol.

12 komentarzy:

 1. Ale czadowe zdjęcie! Gratulacje Eol! Trzeba to cudo odebrać z rąk zachłannych gmin!

  OdpowiedzUsuń
 2. A propos terrorystów. Od kiedy dowiedziałam sie że 550 osób blokuje od wielu lat powiększenie BPN nie mogę oprzeć sie wrażeniu, że grupka tzw. "obrońców krzyża" i grupka przeciwników ochrony puszczy mają ze sobą wiele wspólnego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Krzyż został tej pierwzej grupce zabrany, teraz kolej zeby zabrać przyrodę tej drugiej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podpisy zbiera się czadowo !!!

  Ludzie są maksymalnie przychylni.

  Jeżeli macie czas przyłączajcie się.

  Pozdrawiam
  Kuba

  OdpowiedzUsuń
 5. Zastanawiam się czy ktoś zbiera podpisy na wsi? W mieście jest się anonimowym i łatwiej takie rzeczy robić. Na wsi natomiast większe wpływy mają samorządy i tutaj z podpisami może być o wiele trudniej.
  Ja planuję zbierać podpisy w październiku jak wróci na uczelnie brać studencka :-)
  eko

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja się zastanawiam czy podpisy będą zbierane w gminach przyległych do Puszczy, raczej nie. Chyba że wśród młodego pokolenia. Starzy na ten numer się nie nabiorą .
  Mimo wszystko życzę powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Storm, parę podpisów zebrałam w tychże gminach ;-) i wcale nie należeli Ci ludzie do młodzików ;-) Nie jest tak źle, a powodzenie się przyda - dzięki :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. To gratuluję , sama rozmowa z tutejszymi nawet o powiększeniu BPN jest dość ryzykowna a co mówić zbieranie podpisów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak widać jednak się da.

  Pamiętajmy że często wąska garstka trzymająca władzę potrafi zastraszyć większość.

  Do odważnych świat należy.

  Pozdrawiam.
  Kuba

  OdpowiedzUsuń
 10. DACHOKRACJA
  Pięciu wlazło na dach Min. Środowiska zterroryzowało biednego ministra,
  a ten poparł jawną mniejszość.
  CZY TEJ MNIEJSZOŚCI NALEŻY ZABRAĆ PRAWO DECYDOWANIA, UZGADNIANIA I PROTESTU W IMIĘ WARTOŚCI GŁOSZONYCH PRZEZ NICH SAMYCH?
  Dlaczego tylko samorządom...niech żyje centralizm i dyktatura

  OdpowiedzUsuń
 11. Chcesz powiedzieć że 40 tysiecy mieszkańców powiatu hajnowskiego (a precyzyjniej rzecz ujmując 11 tysięcy mieszkańców gmin puszczańskich) to jest więcej niż 38 milionów? Co miałeś z matematyki?

  OdpowiedzUsuń
 12. Z polskiego na nasze:DACHOKRACJA ... Mniejszość (ruchawka ekologiczna) wlazła na dach ministerstwa -łamiąc beszczelnie prawo i dostała mimo tego błogosławieństwo ministra. Z hasłami o odebranie praw mniejszości(samorząd)występuje publicznie zbierając podpisy. Zapominają organizacje typu Pracownia... że są skrajnie małymi liczebnie organizacjami z niewspółmiernie rozbudowanymi ,,prawami''
  CZY W IMIĘ DOBRA OGÓLNEGO NALEŻY ZABRAĆ TEŻ TE PRZYWILEJE I UPRAWNIENIA ? O wszystkim niech decydyje rząd, po co konsultacje i uzgodnienia, przejadanie społecznych pieniędzy. DEMOKRACJA? !!! JAKIEŚ TAM PIERDOŁY. ZA MORDĘ I JUŻ.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.