18 września 2010

PUSZCZA CZEKA NA TWOJĄ POMOC. Jutro podpisy będą zbierane przynajmniej w 14 miastach

Samorzady nie chcą parków narodowych, bo wolą chronić interesy myśliwych i
drzewiarzy - pisze Gazeta Wyborcza. Dlaczego samorzad Hajnówki ma decydować
o terenach skarbu państwa, będących dobrem całego narodu? Na szczęście nie
jest tak wszędzie, np. w Olsztynie w zbiórkę podpisów zaangażowały się
lokalne władze. Jutro podpisy będą zbierane między godziną 11:00 a 17:00 przynajmniej w następujących miastach: Białymstoku, Bielsku-Białej, Częstochowie, Gdańsku, Poznaniu, Chorzowie, Lublinie, Bydgoszczy, Krakowie, Olsztynie, Wrocławiu, Warszawie, Szczecinie i Łodzi.
Tutaj informacje o miejscach ze strony Greenpeace:
http://www.greenpeace.org/poland/wydarzenia/polska/niedziela--dla-puszczy
W Białymstoku podpisy będą zbierane pod ratuszem, w Bielsku-Białej na Placu Chrobrego.
A tutaj szerzej na stronie gazety Wyborczej:
http://wyborcza.pl/1,75478,8393425,Puszcza_czeka_na_Twoja_pomoc.html

32 komentarze:

 1. dobrze, że będą zbierać, podjadę na rowerku i sie podpisze, jakoś do tej pory nie zebrałem się i nie wysłałem podpisu, a tak to się po prostu dopisze do innych

  OdpowiedzUsuń
 2. To jedna z najważniejszych akcji obywatelskich. Nie chodzi tylko o przyrodę, chodzi o państwo obywatelskie a nie krzykaczy. Weto nigdy nie jest własciwym rozwiązaniem, zawsze psuje państwo. Samoobrona odeszła w niebyt i tak samo musi być z obecnym zapisem dającym prawo weta w sprawach dotyczących dobra narodowego każdej gminie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czymże jest Ta Akcja jak nie Wetem i Rozrubą, kontestowaniem prawa,nieposłuszeństwem,
  olewaniem samostanowienia i praw części społeczeństwa w końcu.
  -więcej samokontroli
  -samokrytycyzmu
  -mniej samozachwytu
  - hepeningi i harce na koszt podatnika
  CZY TO JEST ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO ?

  OdpowiedzUsuń
 4. "hepeningi i harce na koszt podatnika"..

  a o orgiach jeszcze na koszt podatnika kolega zapomniał! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. a co to jest ROZRUBA?

  OdpowiedzUsuń
 6. :) Anonim z 21:22 to musi być Marek z Bawarii, któremu nie udało się dodzwonić do ukochanego Radja i wypowiedział się na blogu puszczańskim!

  OdpowiedzUsuń
 7. taaaaaa, obywatelska inicjatywa o repatriacjach też jest kontestowaniem prawa

  OdpowiedzUsuń
 8. Ha ha, ale Wam dokopał anonim z 21:22 ...

  OdpowiedzUsuń
 9. Ludzie nawet nie wiedzą co podpisują, to nie Wy będziecie decydować tylko "działacze" a zwykły człowiek będzie miał g...o do powiedzenia. Dlaczego podpisy nie są zbierane w Hajnówce? Czy Białystok lub Olsztyn mają decydować o tym co tu ma się dziać? Nie podpiszę się pod czymś czego nie znam a być może jest "przeciw mnie".
  Musicie bardziej się postarać, dotrzeć najpierw do zwykłego człowieka tu mieszkającego a nie studenta z Olsztyna czy innej Warszawki. Później zaczynajcie zbierać podpisy. AMEN
  ps, przepraszam że napadam Was tak jedna akcja mi się podoba np. polowania a ta po prostu coś mi "śmierdzi" :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Storm, czy ty umiesz czytać? Projekt nowelizacji jest dostępny w internecie - co tu jeszcze objaśniać. Przeczytaj - podoba ci się, podpisz, nie podoba, nie podpisuj, ale nie wyjeżdżaj tu z działaczami, bo to dopiero śmierdzi.

  OdpowiedzUsuń
 11. Storm,

  wreszcie mam dość...kolejny raz piszesz jak potłuczony. Zastanów sie co chcesz napisać. To co wypisujesz to są komunały i górnolotne hasełka min. o trosce o człowieka itp. Wątpę także w Twoją znajomość Puszczy. Twoje opowieści o błąkaniu sie po Dębowym Grądzie...w innym poście. Jak można tam zabłądzić...kiedy masz linie oddziałowe w odległości max 1km.
  Na innych forach piszesz podobne, mało przemyślane posty...np. na porannym.

  Dziwaczny jesteś i tyle...i chyba bardzo dziecinny w swoich sądach.
  Aha, Twoje fotografie pominę milczeniem.

  OdpowiedzUsuń
 12. Storm ma rację, ta akcja śmierdzi. Podpisy zbieracie w wielkich miastach, gdzie ludzie mieszkają w betonowych kręgach, a do obszarów leśnych jeżdżą na wakacje i nie mają pojęcia o tym, co się rzeczywiście dzieje w takich małych ojczyznach. U nich zawsze znajdziecie sprzymierzeńców. Dacie dwie książeczki kolorowe, jacy to leśnicy są źli, że chodzą z piłami, jacy to ludzie z mniejszych miejscowości są głupi i zacofani. I sprawa załatwiona. Po prostu szkoda słów. Zróbcie akcję w Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Siemiatyczach, Michałowie to Was pogonią gdzie pieprz rośnie. Tacy z Was bohaterowie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Anon z 09:25 nie zauważyłeś, że zmiana dotyczy odebrania prawa weta lokalnym samorządom w sprawach decydowania o NIE ICH własności, lecz Skarbu Państwa i zastąpienia tego prawa konsultacjami. Druga zmiana dotyczy opiniowania przez PROP decyzji o odwołaniu dyrektora parku i obowiązku podania przyczyn odwołania. Twoim zdaniem najlepiej o tych sprawach wiedzą mieszkańcy gmin wiejskich :).. (A że na wsi, zaniem pisarzy ze wsi się wywodzących - ciemnota i zabobon to już inna sprawa :))

  OdpowiedzUsuń
 14. Ha ha ale stormowi dokopał anonim z 08.00...Szczytem bezmyślności jest pisanie dlaczego Białystok i Olsztyn mają decydowac co tu ma się dziac z nie np. Hajnówka. Czy naprawdę tak trudo pojąc że np.Kraków ma takie same prawo decydowac o czymś co jest własnością SKARBU PAŃSTWA jak Hajnówka??? Dotrze do was w końcu że nie mówimy np. o ogródku wójta tylko o terenie będacym własnością wszystkich, i tych z Hajnówki i Szczecina i Zielonej Góry? Skończcie przywłaszczac sobie coś co nijak nie należy do was czy to miejscowych samorządów czy mieszkańców.Bo to jest zwykłe łamanie prawa.A do tego z 9.25 - własnie w tych kręgach jak piszesz betonowych są obiektywni ludzie, miejscowym już dawno wyprali mózgi leśnicy i samorządy.Dlaczego? Bo mają w tym własny interes a najłatwiej taki interes załatwic na plecach tych którzy nie mają żadnej wiedzy w temacie i można nimi dowolnie manipulowac.

  OdpowiedzUsuń
 15. jadę złożyć podpis,
  koniec obijania się za kompem.

  Pozdrawiam
  Kuba

  OdpowiedzUsuń
 16. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem? "zabłądziłem" nie zabłądziłem a to różnica. Zdjęcia są jakie są.

  Podpisy zbierane wszędzie tylko nie w gminach przyległych do Puszczy...to ma być akcja TY DECYDUJESZ ? czy ONI DECYDUJĄ ?
  Jestem ciekawy kiedy przyjdzie czas na białoruską część Puszczy, może wtedy podpisy będą zbierane w Hajnówce.

  OdpowiedzUsuń
 18. Kraków niech robi ograniczenia w czymś, co jest własnością skarbu państwa u siebie, a Hajnówka, Białowieża i Narewka u siebie. A wyprany mózg to ma ten anonimowy z 10:26, jeżeli pisze w ten sposób. Jeżeli obiektywizm to jednostronne spojrzenie na temat, to rzeczywiście gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
 19. To jest tak jakby nas mieszkańców tych terenów uważało się za ćwoków i niedouków i dlatego wyrusza się z akcją w Polskę. W końcu i tak akcja tu na miejscu nie dała by rezultatu, któż będzie srał do własnego gniazda. A najlepiej jest decydować o nie swoim (w sensie o tym co jest gdzieś daleko od nas).

  OdpowiedzUsuń
 20. No to po kiego nam Państwo....? Każda gmina niech będzie niezależna. Jak udzielne księstwo. Niech żyje z własnych podatków, bez dotacji Skarbu Państwa itp. itd. Niech utrzymuje własną armię, prowadzi politykę zagraniczną. Storm, sam zarabiasz na taka opinię...swoimi tekstami.

  Ludzie, same dzieciaki są na tym forum czy jak...?

  OdpowiedzUsuń
 21. Panie Strom
  Proszę odłożyć emocje powiązane z lokalnym patriotyzmem na bok. Również mieszkam w Puszczy i rozumiem Pańskie obawy jak i innych. W końcu ogranicza się rdzenną przestrzeń miejscowym - ich przestrzeń. Z psychologicznego punktu widzenia jest w tym strach i bezradność. Nie jesteśmy na niskim poziomie intelektualnym czy kulturowym. W wielu regionach świata tworzono parki i bywało, że tubylcza ludność rozpijała sie, nie potrafiła a przede wszystkim nie chciała pracować w resorcie turystycznym. Proszę spojrzeć na region Puszcy Białowieskiej. Potrzeba tylko dobrej woli ze strony decydentów, a te osoby, które np. od 10 lat sprzątają krawężniki w powiecie hajnowskim (głównie kobiety i nie tylko) mogłiby by zająć się pracą stałą. Ale trzeba dobrej woli - innego kierunku rozwoju przypuszcańskich gmin: kursów, szkoleń, otwierania nowych miejsc pracy, nie straszenia ludzi, że z turystyki nie da się wyżyć. Jeżeli juz się Pan buntujęto proszębuntować się, tam gdzie trzeba i np. zainteresować się dokumentacją na temat poszerzenia parku i sprawdzić co tak szczególnie Panu zabiorą, zakażą i może tam niech Pan interweniuje. Pozdrawiam Serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 22. Anonim z 15:30

  Proszę o konkretne przykłady rozpijania się miejscowej ludności z powodu utworzenia parku narodowego. Konkretnie: park narodowy który, data utworzenia, bo pisze Pan bzdury....

  OdpowiedzUsuń
 23. Ale przecież podpisy są zbierane w gminach puszczańskich. Dzisiaj w Białowieży chociażby

  OdpowiedzUsuń
 24. Już widzę kolejkę do podpisów... turystów oczywiście :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Byłem, przy mnie składali podpisy ludzie z Hajnówki i
  Białegostoku mówili że są z Podlasia i są bardzo za.

  Według ich słów to co się dzieje w puszczy to skandal.

  Nie wszyscy z puszczy są przeciwni.
  Zaraz okaże się pewnie że przeciw jest tylko grupka zorganizowanych krzykaczy na stołkach.

  Pozdrawiam
  Kuba

  OdpowiedzUsuń
 26. Wrócę trochę wstecz...czy akcja z rozwieszaniem płachty na budynku ministerstwa była legalna? Czy każdy może sobie wejść na dach instytucji państwowych i wykrzyczeć co go boli? Jeżeli nie to czyż Greenpeace nie jest formacją działającą na granicy prawa?

  OdpowiedzUsuń
 27. W całej tej akcji ze zbieraniem podpisów boli mnie tylko to że pomija się w niej mieszkańców terenów najbliższych Puszczy. A jeżeli już dojdzie do efektu końcowego czyli wszystko zakończy się pomyślnie - to o dalszym losie Puszczy a co za tym idzie mieszkańcach przy puszczy, będą decydować "działacze".

  OdpowiedzUsuń
 28. Storm, ja tu mieszkam!! I chciałbym, zeby mozna było z nami, tu mieszkającymi rozmawiać. Ale na razie to jest tak,. że to tzw. nasi przedstawiciele pletą bzdury, kłamią, mają w d.... prawo i wcale się nie dziwię, że obywatele tego kraju mają tego dość.. I życzę im powodzenia, także dlatego, że to będzie powodzenie także dla nas

  OdpowiedzUsuń
 29. Widzisz STORM, za chwilę poraz kolejny dostaniesz po uszach od "działaczy", a wiesz dlaczego? bo jasno się określiłeś. I teraz odczujesz agresję i wrogość z ich strony , bo jesteś przeciwko ... To jest jawny SZOWINIZM - jest doskonała definicja na wikipedii. Będą teraz robić przytyki pod Twoim adresem, żebyś się złamał i wycofał z tego forum. Trzymaj sie , jestem z Tobą!!!

  OdpowiedzUsuń
 30. Zapraszam panów na wycieczkę po mazowieckich lasach, wtedy dowiecie się co tracicie, siedząc w puszczy tego nie widzicie.

  Pozdrawiam
  Kuba

  OdpowiedzUsuń
 31. Kubusiu, a ile ty masz lat dziecino? uczysz się jeszcze? tak? w Warszawce? to jedź juz może, bo miejsc w akademiku może zabraknąć.

  OdpowiedzUsuń
 32. skoro nie potrafisz odnieść się do problemu widzę że stosujesz ataki personalne.

  Pozdrawiam
  Kuba

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.