26 marca 2010

Apel o ochronę Puszczy – Ty też możesz działać!

(z listu Adama Wajraka): Zaapeluj o wstrzymanie wycinki Puszczy Białowieskiej w okresie lęgowym ptaków, czyli od 1 marca do 31 sierpnia do ministra środowiska prof. Andrzeja Kraszewskiego Biuro.Ministra@mos.gov.pl oraz do dyrektora generalnego Lasów Państwowych Mariana Pigana sekretariat@lasy.gov.pl, wyślijcie też kopię do mnie na adres adam.wajrak@gazeta.pl

To minimum ochrony jakie powinniśmy zapewnić Puszczy Białowieskiej!

Jeśli nie masz czasu na pisanie listu, a chcesz pomóc, skorzystaj z poniższych wzorów i po prostu wklej je do maila skierowanego do urzędników i podpisz się:

Szanowny Panie,
Proszę o natychmiastowe wydanie poleceń wstrzymujących cięcia w Puszczy Białowieskiej w okresie lęgowym unikalnych gatunków ptaków, tj. do końca sierpnia. Solidaryzuję się z tymi wszystkimi, którzy wartości płynące z ochrony Puszczy i żyjących w niej gatunków stawiają ponad ekonomią gospodarki leśnej. Puszcza Białowieska ma znacznie większe znaczenie dla wszystkich Polaków niż to, co można z niej pozyskać traktując ją, jak zwykły las gospodarczy. Wjeżdżając ciężkim sprzętem, przy pomocy pił i siekier nieodwracalnie niszczymy procesy naturalne, które czynią Puszczę tak cenną.

lub

Szanowny Panie,

Apeluję o natychmiastowe wstrzymanie wycinki drzew na terenie Puszczy Białowieskiej w okresie lęgowym ptaków. Wstrzymanie cięć od 1 marca do 31 sierpnia to minimum ochrony jakie powinien zapewnić rząd przyrodzie Puszczy, zanim nie stanie się parkiem narodowym, na co w pełni zasługuje. Wycinanie drzew gdy zakładają rodziny, składają jaja i wychowują młode tak rzadkie gatunki jak dzięcioł białogrzbiety, sóweczka i dzięcioł trójpalczasty jest biologicznym barbarzyństwem i łamaniem unijnego prawa.

1 komentarz:

  1. Dobrze, ze powstał taki blog, wreszcie jest miejsce które może skupić wszystkich miłośników PB, a tym samym zwiększyć szanse na jaj ochronę.

    OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.