23 lipca 2018
Brakuje nam prostoty
Z zapisków Janusza Korbela: chińskie przysłowie mówi: powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a może zapamiętam, zaproś mnie, a zrozumiem. Piękno jest zrozumieniem, bo piękno jest doświadczeniem, a nie gadulstwem, nie przyglądaniem się. Shakersi, którzy stworzyli może najwięcej pięknych form w zachodniej tradycji śpiewali w swoim hymnie: Żyć prosto jest darem niebios; bo darem niebios jest być wolnym. Piękno to wolność. Dlatego dzika przyroda jest piękna.
18 lipca 2018
Leśny obóz
W Puszczy Białowieskiej skończył się właśnie bardzo
nietypowy i eksperymentalny obóz- tylko dla dziewczynek. Zorganizowała go
nieformalna grupa o nazwie Kolektyw wPuszczony- młode, aktywne i kreatywne kobiety,
którym bliska jest Puszcza Białowieska i idee działania na rzecz innych kobiet.
17 lipca 2018
Poezja w Puszczy
Stowarzyszenie na Rzecz Dialogu TROPINKA serdecznie zaprasza 15 września 2018 wszystkich kochających poezję i Puszczę Białowieską. Tego dnia odbędzie się druga edycja "Poezji w Puszczy" (cykl "Spotkania na Tropince", wstęp bezpłatny). Spotkamy się w Świnorojach, przy Dworku Rousseau. Stamtąd wyruszymy na poetycki spacer po Prastarym Lesie. Potem, w Chacie Kulturalnej, Piotr Brysacz - autor książki "Czyżyk na drogę" spotka się z jedną z jej bohaterek, Anna Kamińską.
16 lipca 2018
Puszczański Punkt Informacyjny
W Teremiskach, w dawnej szkole, powstało miejsce, którego nie wolno ominąć. To Puszczański Punkt Informacyjny, czynny codziennie od 11 do 18. Dyżurujące w nim osoby mówią po angielsku, doskonale orientują się w historii Puszczy Białowieskiej, doradzą, gdzie i co warto w niej zobaczyć, a także podzielą się wiedzą na temat bieżących problemów tego wyjątkowego Lasu. Udostępnią mapy, adresy kwater turystycznych i kontakty do przewodników, oprowadzających po Rezerwacie Ścisłym.
10 lipca 2018
Jak to było w Puszczy
"Dyrektor wywiad o niepotrzebnej wycince w puszczy zaczyna od negowania słowa „wycinka", a powinien zacząć od tego, że jest jednym z jej autorów. Za czasów ministra Szyszki pan Konieczny piastował funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska i odpowiadał za Puszczę Białowieską. Miał możliwość powstrzymania harwesterów, oszczędzenia cennych partii starodrzewów, ale tego nie zrobił, mimo wielu apeli i próśb. Nie reagował też na brutalność straży leśnej wobec manifestantów. Po odwołaniu Szyszki i ówczesnego dyrektora LP Konrada Tomaszewskiego Konieczny nie poniósł żadnych konsekwencji – zajął miejsce tego ostatniego i przemówił głosem ekologa: wprowadzenie harwesterów było błędem."
Co naprawdę działo się w puszczy
Więcej "bajek" dyrektora generalnego Lasów Państwowych Andrzeja Koniecznego prostuje Michał Książek w artykule w linku powyżej, naprawdę warto przeczytać jak mamiona jest opinia publiczna w sprawie wycinek w Puszczy przez ludzi, których zawodowym obowiązkiem jest podobno ochrona polskich lasów.
Co naprawdę działo się w puszczy
Więcej "bajek" dyrektora generalnego Lasów Państwowych Andrzeja Koniecznego prostuje Michał Książek w artykule w linku powyżej, naprawdę warto przeczytać jak mamiona jest opinia publiczna w sprawie wycinek w Puszczy przez ludzi, których zawodowym obowiązkiem jest podobno ochrona polskich lasów.
6 lipca 2018
Choroba złej przestrzeni
Podobno w Polsce, poza Auschwitz-Birkenau najbardziej odwiedzanymi miejscami są Wieliczka i Puszcza Białowieska.
3 lipca 2018
W ostatni słoneczny dzień
Po dwóch słonecznych i bardzo suchych miesiącach w Puszczy zaczęło padać. Te zdjęcia z Rezerwatu Ścisłego zrobione zostały dosłownie na chwilę przed ulewnym deszczem, który jakoś nie może się skończyć...
Subskrybuj:
Posty (Atom)