16 listopada 2017

Dzieje się wokół Puszczy - patriotyzm krajobrazu i nie tylko

"Ja zostałem wychowany w duchu dziesięciu przykazań, konserwatywnym raczej. Z naszej rozmowy pięknie wynika paradoks – że my tak naprawdę bronimy ojczyzny, skrawka polskiej przyrody. Leśnicy niszczą ją, nieświadomi obywatele im wierzą. Są jak restauratorzy w Chinach, którzy nie tak dawno wyrzucali zastawę porcelanową, bo poobijana i stara. A pewien polski uczony zbierał ją na śmietnikach i ratował: miała 400 lat. Tak samo jest Puszczą Białowieską."
Całość tutaj:
Obrońcy Puszczy: To my jesteśmy prawdziwymi patriotami. Kaczyński i Duda powinni siedzieć z nami w Obozie

"Dziś (15 listopada) minister środowiska Jan Szyszko odwołał Olimpię Pabian ze stanowiska dyrektora Białowieskiego Parku Narodowego (BPN). Nieoficjalnie mówi się, że z powodu jej sprzeciwu względem komercyjnego odstrzału żubrów w Puszczy Białowieskiej."
Minister Szyszko zdymisjonował dyrektorkę Białowieskiego Parku Narodowego

Minister Szyszko nagrodził „zasłużonych” antyekologów, zwłaszcza Mieczysława Gmitera – lidera stowarzyszenia „Santa”, które wielokrotnie gościło na naszym blogu oraz Elżbietę Laprus, która latem zjawiła się z „roboczą” wizytą w „Obozie dla Puszczy”, a niedługo potem dziwnym zbiegiem okoliczności zawitała do obozu obrońców Puszczy policja, poszukując narkotyków i innych bezeceństw – rzekomo na podstawie anonimowego donosu. Oczywiście niczego nielegalnego nie znaleziono.
Gratulujemy polskiej przyrodzie takich „zasłużonych dla ochrony środowiska”, dzięki ich heroicznej postawie jest spora szansa, że do połowy XXI w. znikną w Polsce ostatnie resztki przyrody zbliżonej do stanu naturalnego. Wszędzie – ku chwale Ojczyzny – zastąpią ją plantacje leśne sadzone pod sznurek pełne radośnie strzelających do dzików, łosi i wilków członków PZŁ – też skądinąd bardzo dla ochrony środowiska „zasłużonych”. Zwłaszcza tymi tonami ołowiu z amunicji myśliwskiej, która corocznie trafia do polskich gleb i wód :)

4 komentarze:

 1. Widziałem dzisiaj spot propagandowy za nasze pieniądze w TVPPIS dlaczego trzeba wycinać drzewa, oczywiście wina kornika. W walce z kornikiem nie ma interesu w wycięciu drzew jest interes. Dla tych fachowców polecam odcinek programu SONDA na YOUTUBE CICHA ŚMIERĆ ,Ochrona lasów przed szkodnikami, feromony, pułapki na owady 24.05.1984

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A my polecamy dodatkowo:
   https://wiadomosci.wp.pl/las-bawarski-jak-bialowieza-hodujesz-korniki-ty-swinio-6174173921347713a

   Usuń
 2. Wczoraj jedna z pań, pracujących w Technikum Leśnym w Białowieży chwaliła zaradność jego uczniów, którzy opuszczenie zajęć tłumaczą "dorabianiem" sobie na blokadach, organizowanych przez Obóz. Czy ktoś może to skomentować? Obóz? Nauczyciele z TL?

  OdpowiedzUsuń
 3. Programy nauczania w tych "leśnych" szkołach, w świetle tego jak postępują ich wychowankowie w Puszczy, powinny być mocno zmienione. I może jeszcze jakieś kursy kultury i dobrego zachowania dla Straży Leśnej ...

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.