22 października 2017

Blokada wycinki na Wilczym Trybie przerwana!


19 października w godzinach wieczornych doszło do brutalnej interwencji Straży Leśnej. Po raz kolejny funkcjonariusze tej formacji używali niczym nieuzasadnionej przemocy wobec aktywistów. Jedna osoba znalazła się w szpitalu. W wyniku fałszywych oskarżeń kierowanych przez strażników jeden z naszych kolegów został zatrzymany przez policję. Oskarżenia wobec naszego kolegi skierował strażnik, który jak widać wyraźnie na nagranym materiale atakuje i uderza naszego kolegę. Nie pierwszy raz, szczególnie brutalni strażnicy w ten sposób starają się odwrócić uwagę od swoich niezgodnych z prawem działań.
Blokada trwająca od 16 dni na Wilczej Trybie, w nadleśnictwie Białowieża, miała na celu zapobieżenie dalszym zniszczeniom unikalnej przyrody Puszczy Białowieskiej oraz egzekwowanie postanowień Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.
Adam Wajrak:
"Są dwie strony. Jedna, choć trochę pstrokata i anarchistyczna broni prawa i wspólnego dobra, druga choć umundurowana i z godłem na czapkach jest niczym innym tylko zbrojną i brutalną emanacją zachłannej korporacji jaką są Lasy Państwowe. Jeżeli kiedyś w Polsce wróci praworządność, a w wierzę, że to się stanie nasze państwo powinno nagrodzić bohaterów broniących Puszczy i surowo rozliczyć winnych jej zniszczenia, i winnych brutalnych niczym nieusprawiedliwionych zachowań."

2 komentarze:

  1. Czas na dodatkowy protest w dużych miastach, pod szyldem ochrony przyrody w Polsce. PB cięta, odstrzał żubrów w puszczach Knyszyńskiej i Boreckiej, większe uprawnienia dla myśliwych (mozliwość strzelania w parkach narodowych i rezerwatach, noktowizja na broni), od listopada zniesione memorandum na Łosie. Tylko nie wpuszczać na protesty takich "autorytetów" jak Cimoszewicz, platformersi, nowocześni, komuniści z SLD, nie wystawiać w pierwszy szereg panienek w dredach, feministek itp, a niech protestują zwykli ludzie, młodzi, z rodzinami, dziećmi, którym nie jest obojętny los przyrody, a takich znajdzie się dużo jeśli skompromitowani politycy nie będą podłączać się do protestu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Popieram odpolitycznić należy ten temat. Dobro przyrody ponad politycznymi podziałami. Tak jak to robią na stronie Nauka dla Przyrody.

      Usuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.