28 sierpnia 2017

Białowieskie Dni Kultury Pokoju pamięci Janusza Korbela

W 2016 roku był Koncert dla Puszczy - Koncert dla Janusza, podczas których w białowieskim skansenie miał miejsce znakomity występ Todara i Kapeli ze Wsi Warszawa, w tym - Białowieskie Dni Kultury Pokoju pamięci Janusza Korbela. Oba wydarzenia poświęcone były Puszczy Białowieskiej i człowiekowi, który obronie dzikiej przyrody poświęcił całe życie.

Na trzy dni skansen zamienił się w doskonale zorganizowane, małe miasteczko namiotowe.
Było dużo dobrej muzyki. Zagrali: Damian SyjonFam & D'Roots Brothers, D'Roots Brothers & Słoma, Janusz Raichel, Todar - Żmicier Wajciuszkiewicz, Lydie Kotlinski z zespołem,  Jacek Kleyff i Orkiestra Na Zdrowie oraz Ania Kędziorek i Łukasz "Luka" Hołuj.
Były filmy, panele dyskusyjne nt. zachowania dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz jeden poświęcony Januszowi Korbelowi, a także mnóstwo dodatkowych atrakcji, jak choćby joga puszczająca,haft puszczański czyli warsztaty hafciarskie,
warsztaty ilustratorskie dla dorosłych i dzieci na temat: Co nas czaruje w lesie?, który prowadziła ilustratorka Marysia Dek-Lewandowska,a także warsztaty śpiewu afrykańskiego.W sklepiku festiwalowym można było kupić wydawnictwa popularyzujące ideę dzikiej przyrody, koszulki i torby"puszczańskie" oraz rozmaite gadżety z hasłami nawołującymi do ochrony przyrody.
Były też warsztaty teatralne Fundacji Strefa WolnoSłowa oraz dźwiękowe, prowadzone na ścieżce Żebra Żubra. Ale przede wszystkim były spotkania i rozmowy na temat obecnej sytuacji w Puszczy Białowieskiej


Czy sierpniowe wydarzenie dla Puszczy Białowieskiej i jej dobrego ducha, Janusza Korbela stanie się imprezą cykliczną? Jeśli dwa razy to dobry znak, to wypadałoby już zacząć przygotowywać kolejne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.