31 lipca 2017

Wycinka trwa


"Rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Jarosław Krawczyk wyjaśnia, że prace mogą zostać wstrzymane dopiero po decyzji ministerstwa. Dopóki nie będzie w tej sprawie oficjalnego dokumentu o wstrzymaniu prac w Puszczy Białowieskiej, "to w dalszym ciągu, no uważamy, że chronimy Puszczę Białowieską usuwając drzewa, które są niebezpieczne dla zdrowia, życia, takie, które są świeżo zasiedlone przez kronika drukarza". W planach jest wycięcie jeszcze ponad miliona drzew. Dalsze prowadzenie wycinki wbrew decyzji ETS może zakończyć się dla Polski dotkliwymi karami finansowymi ze strony Unii Europejskiej."
Mimo zakazu drwale wciąż tną drzewa w Puszczy Białowieskiej

"Ekolodzy alarmują, że w puszczy nadal prowadzona jest wycinka, ministerstwo nazywa to "działaniami ochronnymi". Minister Szyszko zapowiada, że te prace nie zostaną przerwane.
- Bardzo mocno dziękujemy zarówno Komisji Europejskiej, jak i Europejskiemu Trybunałowi Sprawiedliwości za tak duże zainteresowanie sprawą puszczy - mówił Szyszko podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami. Dodał jednak, że jest zdziwiony tym, iż decyzja o wstrzymaniu wycinki - zanim dotarła do ministerstwa - "ujrzała światło dzienne" za sprawą mediów. - Jest to swego rodzaju incydent - przekonywał.
Zapewnił, że na terenie Puszczy Białowieskiej są prowadzone "wyłącznie działania ochronne", w zgodzie z unijnym prawem. - Wobec tego dziwi nas fakt, że Komisja Europejska domaga się tego, co w Polsce jest w tej chwili stosowane - powiedział minister."
Szyszko nie przerwie wycinki w puszczy. Będzie eksperyment i "informacje do ministrów świata"

"Jak sprawdzili do południa aktywiści, maszyny w Puszczy Białowieskiej (harwestery i forwardery) pracują w trzech miejscach, w tym w obszarach chronionych UNESCO. Wycinane są także ponadstuletnie drzewa. Wycinkę prowadzą również pilarze zatrudnieni w Zakładach Usług Leśnych.
– Wycinka ruszyła na bezczelnego – podsumowuje Joanna Pawluśkiewicz z Obozu dla Puszczy."
Rzeź Puszczy Białowieskiej trwa na całego mimo zakazu Trybunału

6 komentarzy:

 1. Co ten Szyszko pitoli? Skompromitował się już na całego swoimi wypowiedziami na temat bioróżnorodności i bocianów, i dalej brnie w kolejne absurdy?

  OdpowiedzUsuń
 2. Chory człowiek z brakiem wiedzy. Uznanie pana Rydzyka za dwa lata mu nie wystarczy ...

  OdpowiedzUsuń
 3. W obecnej formie "Lasy Państwowe" nie mają racji bytu. Wiedza sobie a emeryt sobie. Buta i chamstwo na całego. Gdzie się człowiek nie ruszy, wszędzie powycinane. Na papierze im oczywiście przyrasta ...

  OdpowiedzUsuń
 4. I to właśnie jest wasze pokojowe podejście do sprawy,kultury trochę,nie buractwa,dotyczy wszystkich publikujących te komentarze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nareszcie jest tak jak w innych krajach,cholota która nazywa siebie ekologami nie ma nic do gadania

  OdpowiedzUsuń
 6. Ekolodzy doprowadzili do tej klęski,wystarczylo w 2012 r wyciąć 15 świerków i niebylo by katastrofy

  OdpowiedzUsuń