15 maja 2014

Badania z Puszczy wskazują na negatywne skutki wycinania lasu

> Nawet ograniczona wycinka lasu odbija się negatywnie na jego różnorodności biologicznej i skomplikowanych zależnościach między zespołami organizmów. Pokazały to badania prowadzone w Puszczy Białowieskiej, opublikowane w prestiżowym "Nature Communications". <

Polecamy artykuł i omówienie na łamach serwisu PAP "Nauka w Polsce"


4 komentarze:

 1. E tam... BULowcy i Dyr RDLP wiedzą lepiej

  OdpowiedzUsuń
 2. Niedowiarkom i wyniki badań nie wystarczą. To, co nawet dla laików, troszeczkę tylko wrażliwszym od pospólstwa widać gołym okiem, dla wielu "leśno-drzewnych branżowców" z dyplomami ZAWSZE będzie niedostrzegalne. Oni żyja w innym świecie. Oni muszą odejść. Przynajmniej z Puszczy. Upraw leśnych gdzie indziej w Polsce dla nich wystarczy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Skąd u ciebie anonimie z 01:45 tyle złości? "oni muszą odejść" to nie droga do dialogu. Zapewniam cię, że pośród nas też jest wielu którzy rozumieją ekologię i las może nawet lepiej od ciebie.

  OdpowiedzUsuń
 4. @anonim 10:14 LP powinny do Puszczy skierowac swoich najlepszych leśników/nadlesniczych/dyrektorów. Dzisiejsza białowieska kadra - widać gołym okiem - się nie sprawdza. To są fatalni ludzie i im wcześniej się ich przeniesie do lasów gospodarczych w innych regionach tym lepiej dla nas wszystkich. W Puszczy potrzeba kadrowej odnowy. Myślę, że można by obsadzić te stanowiska także ludźmi z uniwersytetów.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.