21 lutego 2014

Carska tropina

Carska tropina to szlak turystyczny w Białowieskim Parku Narodowym o długości niecałych 5 km, częściowo prowadzący po kładkach, biegnący po dawnej drodze łowieckiej z XIX wieku. To jeden z bardziej malowniczych szlaków w BPN, biegnie wzdłuż doliny Narewki w Obrębie Ochronnym Hwoźna gdzie nie potrzeba biletów ani przewodnika. Do niedawna atrakcją szlaku była wieża widokowa. Ponieważ zagrażała bezpieczeństwu użytkowników została rozebrana i w jej miejsce ma być wybudowana nowa. Niedawno odremontowano kładki prowadzące przez podmokłe obszary i dzisiaj pokazujemy najnowsze zdjęcia nadesłane przez Marka Jacela

5 komentarzy:

 1. Na stronie BPN w aktualnościach możemy poczytać co w ubiegłym roku udało się zdziałać w turystyce na terenie parku i jakie są plany na ten rok, a i to nie wszystkie.
  http://bpn.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1524&Itemid=1
  Zapraszam do odwiedzenia Białowieskiego Parku Narodowego
  Andrzej Karczewski, BPN
  Zaprasza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szedłem tym szlakiem niedawno. Bardzo polecam! Szkoda tylko, że Żebra żubra od tylu lat są w fatalnym stanie. Nie świadczy to dobrze o gospodarzu i słaba wizytówka miejscowości.

   Usuń
  2. Panie Andrzeju dobra ta informacja na stronie BPN, tylko przydało by się żeby strona była czytelniejsza, większe litery tekstu, może bardziej skontrastowane, czemu nie na ciemnym tle białe? Bo wygląd tej strony to nie jest mistrzostwo. Może się czepiam ale konstruktywnie!

   Usuń
 2. A tak wygląda "Leśna tropina" czyli droga stokowa wykonywana w Beskidach przez Lasy Państwowe (podobno to o te pieniądze na drogi idzie spór, bo jak zostaną odprowadzone do budżetu to trzeba będzie przestać tych drogowych inwestycji):
  http://bielskobiala.naszemiasto.pl/artykul/galeria/internauta-dewastacja-zachodniego-zbocza-magurki-zdjecia,2099292,7627636,t,id,zid.html#galeria

  Gratuluję obywatelom podpisującym się pod apelem PiSu i Radyja o referendum, żeby pieniądze na drogi pozostawić LP :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już woła o pomstę do nieba. To może zacząć budować drogi dwupasmowe w lesie,tak żeby co najmniej dwa kombajny się zmieściły. To ma być tkz zrównoważona gospodarka leśna - słabo się robi.

   Usuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.