12 czerwca 2013

Puszcza z rzeczki i oryginalna polityka...


Hajnowska Santa zaprasza w obwieszczeniu na spotkanie organizowane przez „Parlamentarny Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy”. Europa to brzmi dumnie, ale po wrzuceniu w google'a okazuje się, że zespół składa się z 5 posłów z PiSu i jednego z SP, a szefem jest komentator Radia Maryja, były minister środowiska. Tak to egzotyczne sojusze zaprowadziły sympatyków "obrony" Puszczy Białowieskiej przed ekologami na salony polskiej odmiany prawicy.
Ale, żeby nie było znowu o polityce, dalej będzie kilka dzisiejszych zdjęć z pływania z Adamem Wajrakiem (a właściwie to jego ze mną, bo to Adam zaproponował swoje canou) po rzeczce puszczańskiej, która dzisiaj, po wielu deszczach i burzach jest prawie jak rzeka. 


Aha, zdarzyła się też sytuacja anegdotyczna, której nie ma na zdjęciach: w pewnej chwili komentowałem ślady po zwierzętach mówiąc, że jelenie niespecjalnie wchodzą do wody. W tym momencie sprzed łódki poderwał się z rzeki piękny byk. Ot, nauka pokory... 
Skoro jednak o zwierzętach to mieliśmy do nich naprawdę szczęście:a widok Adama z łódką na leśnej drodze mógł kilka osób wprowadzić w osłupienie... 

   

1 komentarz:

 1. W uzupełnieniu informacji z "obwieszczenia" widocznego na fotografii:

  Zaproszenie na debatę "Czy możemy być spokojni o byt polskiej przyrody i udział jej w zrównoważonym rozwoju Europy" zostało wysłane w imieniu profesora Jana Szyszko, Parlamentarnego Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy oraz Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. Debata odbędzie się w poniedziałek, 17 czerwca 2013 r. o godz. 11.00 w Sali Kolumnowej.
  W debacie mają brać udział użytkownicy terenów chronionych, naukowcy, administracja i politycy. Przewidywany program:
  1. Powitanie zebranych gości przez organizatorów.
  2. Ochrona przyrody w oczach miejscowej ludności na przykładzie głośnych problemów ekologicznych (fermy wiatrowe, Białowieski Park Narodowy, dolina Rospudy, lotnisko w Świdniku itp.).
  3. Ochrona przyrody i jej problemy a nauka i polityka.
  4. Konkluzje dla jednoczącej się Europy.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.