29 kwietnia 2013

A w lesie...

To zdjęcie jest sprzed kilku lat, ale z podobnego czasu jak teraz...
Ileż można o tej pikiecie? Dlatego dzisiaj zdjęcia nieposprzątanego lasu, w którym dla jednych leży i marnuje się drzewo, ale który dla wielu jest pięknym fragmentem przyrody o cechach pierwotnych i po to też przyjeżdżają tu ludzie z różnych stron. Kilkoro spotkanych dzisiaj Białowieżan nie było zachwyconych wczorajszym "spektaklem słowno-muzycznym" przy rezerwacie zwierząt. Spotkałem mnóstwo ludzi na rowerach i pieszo, często pytali gdzie można oglądać najbardziej pierwotny las..  Troje turystów z Poznania (mieszkają w Augustowie a przyjechali na jeden dzień) opowiadali, że bardzo im się podobała droga szlakiem od rezerwatu zwierząt ale dla nich za dużo było tych wszystkich elementów małej architektury i śladów człowieka i słyszeli szosę nieopodal. Spodziewali się większej "dzikości". Nie ukrywam, że takie poglądy mnie ucieszyły, choć na pewno jest wielu i takich, którzy by woleli tam ścieżkę asfaltową. 

5 komentarzy:

 1. W pierwotnym pięknie przybysz docenia jego bezcenność. Niektórzy nigdy tego nie pojmą bo dawno się sprzedali.
  Dziękuję panie Januszu...

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzisiaj rano sprzątali te śmieci z rezerwatu i drogi, zostawili tylko na pamiątkę koło Hajnówki drogowskaz pokazujący piękny kawałek podmokłego olsiku z napisem "sabotaż"!! :) To turyści nie będą mieli się przy czym fotografować, a zapowiadało się tak wesoło!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakieś łobuzy poszarpały chyba te szmaty, bo wisiały rano pourywane.

  Nadleśnictwu nie pozostało chyba w takim razie nic innego, jak je posprzątać.

  Gdyby nie zostały zniszczone wisiałyby jeszcze przez majowy weekend a nadleśnictwa ściemniałyby przerzucając się papierami.

  Miała być taka fajna i darmowa propaganda dla turystów i nie wyszło, ale kwas ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Turyści, którzy mi wczoraj mówili uznali te napisy za akcję ekologów przeciw drwalom, którzy bez sensu wycinają puszczę. To, Santa i jej inteligencja, a oberwie się drwalom.

   Usuń
 4. Pomimo zmiany tematu w poście nie uciekniemy od sobotniego spektaklu i jego konsekwencji: http://pracownia.org.pl/aktualnosci,942

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.