3 sierpnia 2011

A w Puszczy mokro i pięknie..

Dzisiejsza porcja fotografii z Rezerwatu nie zawiera zdjęć zalanych wodą olsów, nad którymi unoszą się kolejne pokolenia komarów (znacznie mniejsze osobniki niż przed miesiącem, ale za to boleśniej kłujące). Zdjęcia pochodzą z obszarów mniej zakomarzonych. Kładka turystyczna do Dębu Jagiełły jest nadal zamknięta ze względu na jej zły stan. Zamknięta jest też czasowo trasa udostępniana dla bryczek, gdyż droga jest bardzo mokra. Wycieczki są prowadzone trybem poprzecznym.  
"Nigdy nie widziałam tak pięknego lasu! Będzie mi się śnił" - usłyszałem słowa zachwytu z ust turystki, która przy bramie podzieliła się  swoimi wrażeniami z kilkoma koleżankami.. A tak ten las dzisiaj wyglądał:

6 komentarzy:

 1. http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10059501,Mysliwy_chcial_zabic_psa__ale_trafil_w_dziecko.html

  za kilka tygodni rykowisko, znów zacznie się rzeź jeleni, strach będzie wejś do Puszczy

  OdpowiedzUsuń
 2. w czasie rykowiska może byc polowanie?? I to w Puszczy?? pytam bo naprawdę nie wiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście! Najwięcej myśliwych przyjeżdża polować w czasie rykowiska. Oczywiście nie w parku narodowym. Nie powinni też polować w rezerwatach, ale krążą różne pogłoski na ten temat. Opisywana szeroko sprawa ucznia z Hajnówki wzięła się stąd, że chłopak obserwując ptaki wypłoszył dewizowemu myśliwemu jelenia w czasie rykowiska, więc nadleśnictwo straciło pieniądze i ciągali chłopaka po sądach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie przerobione fotki, gdyby w B&W wyglądały by jak dagerotypy:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Storm, te zdjęcia nie są przerobione! Dodałem jedynie winietowanie na obrzeżach i skadrowałem z klatki. Takie było światło i taka charakterystyka obiektywu - zresztą amatorski nikkor 18-105. A inna sprawa, że wolę las cz/b :). Szykujemy z Tomkiem broszurę o drzewach - rekordzistach a kilka osób, które oglądały te zdjęcia też sugeruje, że cz/b wyglądają lepiej. W lesie, przy szerokim kadrze, jest tak dużo detalu, że kolor często rozprasza i "mniej" widać. Inny problem, że obecnie trudniej wydrukować dobrze cz/b niż kolor :).

  OdpowiedzUsuń
 6. Pisząc przerobione chodziło mi właśnie o te ramki. Czytałem gdzieś że zdjęcie robione w b&w są lepsze niż przerabiane z koloru, ale w przypadku fotografii cyfrowej to nie ma znaczenia , tak myślę.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są moderowane, pojawią się za jakiś czas – po akceptacji.